Верховна Рада ухвалила закон №3881 «Про внесення змін до Сімейного кодексу України (щодо збільшення мінімального розміру аліментів, що стягуються на дитину з інших членів сім'ї та родичів)». Документ у другому читанні підтримали 299 народних депутатів.
Згідно із законом, дитині призначається тимчасова державна допомога з урахуванням матеріального стану сім’ї, у якій вона виховується, але не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, якщо:
- місце проживання чи перебування батьків невідоме;
- вони ухиляються від сплати аліментів;
- не мають можливості утримувати дитину.
Допомога виплачується за державний кошт.
Крім того, закон викладає частину другу статті 272 Сімейного кодексу в такій редакції: «Якщо позов пред'явлений не до всіх зобов'язаних осіб, а лише до деяких з них, розмір аліментів визначається з урахуванням обов'язку всіх зобов'язаних осіб надавати утримання. При цьому сукупний розмір аліментів, що підлягає стягненню на одну дитину, має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини і не може бути менше 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Мінімальний рекомендований сукупний розмір аліментів, що підлягає стягненню з інших членів сім'ї та родичів на одну дитину, становить розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і може бути присуджений судом у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів».
Нагадаємо, з 1 грудня 2021 року в Україні змінився розмір виплат аліментів через збільшення прожиткового мінімуму. Мінімальний гарантований розмір аліментів відтепер становитиме: для дітей до 6 років — 1050 грн; для дітей віком від 6 до 18 років — 1309 грн. Мінімальний гарантований розмір аліментів для дітей віком 18-23 роки становить 1240,5 грн.