Рада ухвалила закон про енергоефективність

Документ
Поділитися
Рада ухвалила закон про енергоефективність © Василь Артюшенко, ZN.UA
Серед іншого, в законі прописані основні принципи державної політики у сфері забезпечення енергоефективності.

Верховна Рада ухвалила закон №4507 «Про енергетичну ефективність». Документ підтримали 282 депутати.

«Закон передбачає встановлення правових, економічних та організаційних засад діяльності у сфері забезпечення енергетичної ефективності, забезпечення здійснення енергоефективних заходів, які проводитимуться під час виробництва, транспортування, передачі, розподілу, постачання та споживання енергії», – зазначили у пресслужбі Ради.

Документ визначає основні засади державної політики у сфері забезпечення енергетичної ефективності, а також особливості формування та виконання національних планів дій з енергоефективності. У законі прописані підходи до формування стратегії забезпечення енергетичної ефективності будівель та засади забезпечення економії енергії в будівлях центральних органів виконавчої влади.

Крім того, документ визначає особливості врахування критеріїв енергоефективності під час публічних закупівель. Те саме стосується й придбання та оренди будівель органами державної влади, органами місцевого самоврядування та юридичними особами, які забезпечують потреби держави або територіальної громади.

У документі прописані вимоги до екодизайну продуктів, пов’язаних із споживанням енергії. Також закон передбачає засади енергетичного аудиту та енергетичного менеджменту.

Крім того, в ухваленому документі йдеться про:

  • особливості запровадження інтелектуальних систем обліку;
  • стимулювання енергоефективності у сфері передачі та розподілу електроенергії, транспортування та розподілу природного газу;
  • стимулювання енергоефективності у сфері теплопостачання;
  • основні засади здійснення енергосервісу;
  • популяризацію та стимулювання підвищення рівня енергоефективності серед споживачів;
  • відповідальність за порушення законодавства у сфері забезпечення енергетичної ефективності.

Серед іншого, документ передбачає встановлення цільового показника щорічного скорочення споживання енергії. Згідно з документом, він повинен становити не менше 0,7% від сукупного річного обсягу поставок енергії споживачам енергопостачальними організаціями, усередненого за період з 1 січня 2013 року по 31 грудня 2015 року.

Також документ як державну підтримку вводить заходи стимулювання установки інтелектуальних систем обліку енергії, в тому числі і побутовим споживачам.

У першому читанні Верховна Рада ухвалила законопроєкт №4507 під час засідання 4 березня. Тоді за нього проголосували 270 народних депутатів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі