Рада ухвалила у першому читанні законопроект про Бюро економічної безпеки

Документ Доповнено
Поділитися
Рада ухвалила у першому читанні законопроект про Бюро економічної безпеки
Документ підтримали понад 240 народних депутатів.

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроект №3087-д “Про Бюро економічної безпеки”. За документ проголосували 245 народних депутатів.

“Законопроект розроблено з метою ліквідації податкової міліції, оптимізації структури та чисельності органів, які ведуть боротьбу зі злочинами у сфері економіки, усунення дублювання їх функцій та створення Бюро економічних безпеки України з метою запобігання, попередження, виявлення, припинення, розслідування та розкриття кримінальних правопорушень, віднесених законом до їх підслідності”, - йдеться у пояснювальній записці.

Законопроект визначає мету, принципи, правові та організаційні засади створення та діяльності Бюро економічної безпеки України. Згідно з документом, бюро буде правоохоронним органом, на який покладається виявлення, припинення, розслідування та розкриття кримінальних правопорушень у сфері економіки, які загрожують життєво важливим інтересам України. Також Бюро економічної безпеки має запобігати вчиненню таких злочинів у майбутньому. 

Окрім того, проект закону визначає:

- завдання та повноваження Бюро економічної безпеки України;

- контроль за його діяльністю;

- правовий статус, обов'язки та відповідальність працівників Бюро економічної безпеки України;

- основи його співпраці з державними органами, підприємствами, установами та організаціями, компетентними органами інших держав та міжнародними організаціями, юридичними та фізичними особами.

Згідно з пояснювальною запискою, в законопроекті закладаються основи правоохоронної діяльності бюро, керованої аналітикою.

“Прийняття Закону призведе до більш ефективної діяльності правоохоронних органів у сфері формування та використання фінансових ресурсів держави та її економічної безпеки, і як наслідок, зменшення тіньового бізнесу в Україні та збільшенні надходжень податків та зборів, оптимізації структури правоохоронних органів, матеріально-технічної бази та скорочення загальної кількості працівників, що протидіють злочинності у сфері фінансів”, - йдеться у пояснювальній записці.

Нагадаємо, у вересні минулого року уряд Гончарука продовжив повноваження податкової міліції – правоохоронного органу, за ліквідацію якого Верховна Рада проголосувала ще у 2016 році. У відповідній постанові йшлося про те, що податкова міліція ДФС продовжує виконувати свої функції до запуску нового органу з боротьби з фінансовими злочинами. Очікувалося, що цим органом стане Бюро фінансових розслідувань.

У свою чергу Верховна Рада в жовтні 2019 ухвалила у першому читанні законопроект про Бюро фінрозслідувань. Однак, комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики не рекомендував депутатам приймати у другому читанні відповідний документ

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі