Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроект №3475 “Про адміністративну процедуру”. За документ проголосували 290 народних депутатів.
“Проект закону розроблено з метою забезпечення ефективного та якісного рівня законодавчої регламентації процедур зовнішньо-управлінської діяльності органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб та інших суб’єктів, які законом уповноважені здійснювати владні управлінські функції, та захисту прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб у відносинах із державою”, - йдеться у пояснювальній записці.
Зокрема, документ пропонує врегулювати питання забезпечення неупередженості адміністративного органу, а також об’єктивності в діяльності осіб, які сприяють розгляду справи, а саме визначити підстави для їх можливих відводів. Також у документі йдеться про суб’єктний склад адміністративного провадження.
Окрім того, законопроект пропонує врегулювати реалізацію механізму публічного правонаступництва внаслідок припинення первісного адміністративного органу або внаслідок повного чи часткового припинення його адміністративної компетенції.
У розділі ІІІ законопроекту йдеться про:
- порядок подання та реєстрації заяви,
- форми заяви та вимог до її змісту,
- умов залишення заяви без руху / надсилання заяви за належністю,
- визначення умов, за яких заяви не підлягають розгляду,
- обов’язки адміністративного органу, положення щодо витребування документів, заслуховування учасників;
- порядок залучення до участі в адміністративному провадженні адресата та зацікавлених осіб;
- положення щодо доступу до матеріалів справи;
- порядок розгляду та вирішення справи, порядку проведення слухання тощо.
Окрім того, документ пропонує визначити питання щодо прийняття рішення у справі, форми адміністративного акта, змісту адміністративного акта, набрання чинності адміністративним актом, порядку доведення до відома адміністративного акта, умови нікчемності адміністративного акта тощо.
“Адміністративне оскарження виділено в окремий розділ V проєкту Закону. Суб’єктом розгляду скарги за проєктом є адміністративний орган вищого рівня, а також комісія, утворена адміністративним органом для розгляду скарг”, - йдеться у пояснювальній записці.
Також законопроект визначає порядок відкликання або визнання акта недійсним, встановлює можливість перегляду адміністративного акта за нововиявленими обставинами тощо. Окрім того, документ встановлює порядок виконання адміністративного акта, а також порядок обчислення строків в адміністративному провадженні та встановлюються строки вирішення (перегляду) справи.
Нагадаємо, напередодні спікер парламенту Дмитро Разумков відкрив четверту сесію Верховної Ради IX скликання. Перше засідання нової сесії почалося о 12:00. На момент відкриття в залі зареєструвалися 299 осіб.