Верховна Рада ухвалила постанову №4320 “Про своєчасне інформування громадян у разі посилення протиепідемічних заходів з метою належної підготовки до такого посилення". За документ проголосували 303 народні депутати.
“Проект постанови має на меті дати можливість населенню та суб’єктам господарювання підготуватися до можливих запроваджень обмежувальних заходів спрямованих на запобігання поширенню на території України COVID-19, а державі - провести належну підготовку до впровадження таких обмежень”, - йдеться у пояснювальній записці.
Зокрема, документ передбачає, правила щодо інформування громадян про введення в рамках карантину заборони на:
- регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним, залізничним транспортом, міським електротранспортом, метрополітеном у міському сполученні;
- відвідування закладів освіти здобувачами освіти;
- приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері культури;
- приймання відвідувачів у кінотеатрах;
- приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері громадського харчування (барів, ресторанів, кафе тощо);
- приймання відвідувачів у торговельно-розважальних центрах;
- приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення;
- покидати місця свого проживання.
Так, у постанові йдеться про те, що запроваджувати по всій Україні чи на певній території більше одного із зазначених заходів можна виключно за умови оприлюднення відповідного рішення про це не пізніше ніж за 7 календарних днів до початку їх дії.
Також згідно з постановою, не пізніше ніж за 7 календарних днів до початку дії двох і більше зазначених заходів потрібно проінформувати про програми (заходи), які впроваджуватимуть для підтримки вразливих груп населення, працівників та суб’єктів господарювання. Зокрема, мова йде щодо організації перевезень працівників до місця роботи та у зворотному напрямку.
Крім того, згідно з постановою, не пізніше ніж за 7 календарних днів до початку дії двох і більше зазначених заходів необхідно внести до Верховної Ради проект закону щодо надання державної підтримки та пільг населенню та суб’єктам господарювання, які зазнають негативних наслідків у зв’язку з посиленням протиепідемічних заходів.
Нагадаємо, під час засідання 17 листопада Верховна Рада провалила голосування за постанову, яка рекомендувала уряду скасувати “карантин вихідного дня”. За документ проголосували 149 народних депутатів, при необхідних 226.
З 14 по 30 листопада в Україні діє "карантин вихідного дня".
Глава уряду Денис Шмигаль заявив про те, що згідно з рішенням уряду по "карантину вихідного дня" всі установи, визначені Кабміном, у вихідні повинні бути закритими або не брати відвідувачів. Він також зазначив, що міські голови не мають повноважень робити винятки для об'єктів, внесених до переліку постанови.
При цьому десять міст України відмовилися від "карантину вихідного дня", ще один готує позов до суду. Так, від локдауна на вихідних відмовилися в Тернополі, Дніпрі, Черкасах, Краматорську, Рівному, Одесі, Слов'янську, Івано-Франківську та Житомирі. У Львові щоб не вводити локдаун, суботу та неділю зробили робочими. А Луцька міська рада готує позов до Київського окружного адмінсуду, щоб скасувати карантин "вихідного дня".