Рада ухвалила два закони щодо залучення інвестицій

Поділитися
Документи змінюють Митний та Податковий кодекси України.

Верховна Рада ухвалила закон №3761 «Про внесення змін до розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування суб'єктів господарювання, які реалізують інвестиційні проєкти зі значними інвестиціями». Документ підтримали 246 народних депутатів.

Згідно із законом, інвестори зі значними інвестиціями, які ввозять в Україну товари у митному режимі, не сплачуватимуть за них  ПДВ до 1 січня 2035 року. Для цього інвестор має бути стороною спеціального інвестиційного договору.

Також до 1 січня 2035 року органи місцевого самоврядування можуть звільняти від земельного податку ділянки, що використовуються для інвестпроєктів  зі значними інвестиціями.

Також органи місцевого самоврядування можуть встановлювати менші ставки земельного податку та орендну плату за такі землі державної та комунальної власності, ніж розмір податку, встановленого рішенням відповідного органу місцевого самоврядування для певної категорії земель, що сплачується на відповідній території.

Закон уточнює умови отримання пільги у вигляді звільнення від оподаткування податком на прибуток підприємств в частині об’єктів інвестування.

Також Верховна Рада ухвалила закон №3762 «Про внесення зміни до розділу XXІ «Прикінцеві та перехідні положення» Митного кодексу України». За документ проголосували 256 парламентаріїв.

Закон до 1 січня 2035 року звільняє від ввізного мита обладнання, яке до України ввозитимуть для реалізації інвестиційного проєкту зі значними інвестиціями. Для цього буде потрібен спеціальний інвестиційний договір, укладений відповідно до Закону України «Про державну підтримку інвестиційних проєктів зі значними інвестиціями». Водночас таке обладнання має бути новим і виготовленим не раніше ніж за 3 роки до дати реєстрації  інвестпроєкту зі значними інвестиціями.

Перелік та обсяги такого обладнання визначатимуться Кабінетом міністрів разом із укладенням відповідного спеціального інвестиційного договору.

Обидва закони входять до пакету документів щодо залучення інвестицій. У першому читанні парламент ухвалив їх у вересні минулого року.

Нагадаємо у липні 2020 року Верховна Рада підтримала ще один документ із цього пакету, а саме проєкт закону №3760 “Про державну підтримку інвестиційних проєктів зі значними інвестиціями”, також відомий як ініціатива щодо створення в Україні «інституту інвестиційних нянь».

Документ визначає організаційні, правові та фінансові засади державної підтримки інвестиційних проєктів зі значними інвестиціями. І, відповідно, виокремлює нові види інвестора та інвестпроєкту: «інвестора зі значними інвестиціями» та «інвестиційного проєкту зі значними інвестиціями».

Цей законопроєкт став втіленням життя ідеї «інвестиційних нянь», озвученої президентом Володимиром Зеленським на форумі в Давосі понад рік тому

Втім, в Україні вже створено дуже непогану правову базу для реалізації проєктів державно-приватного партнерства (ДПП), включно з концесію. Понад те, наше правове регулювання в цій сфері одне з найкращих у світі, зазначає авторка ZN.UA Ірина Запатріна.

Тож який же чудодійний засіб стимулювання залучення в економіку України стратегічних інвесторів пропонує законопроєкт та чи потрібне він взагалі, читайте у її матеріалі «Інститут «смотрящих» нянь».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі