Рада суддів України обурилася заявами очільника виконкому Нацради реформ Міхеїла Саакашвілі про необхідність «радикальної судової реформи». У відповідь екс-президент Грузії назвав їх «елітними корупціонерами».
Так, в Раді суддів заявили, що згодні з президентом Володимиром Зеленським, що в суспільстві існує запит на справедливість, але водночас Рада суддів і суддівське співтовариство в цілому «глибоко обурені заявами» Саакашвілі.
«Заява пана Саакашвілі, що "це буде фундаментальний переділ всього, що відбувається у нас в судовій системі" насторожує своєю радикальністю і безапеляційністю», - йдеться в заяві.
Також судді образилися на Саакашвілі, він назвав суддівську гілку влади «глибоко хворою», в зв'язку з чим вона є головною винуватицею відсутності інвестицій в Україну.
Крім того, судді нагадали Саакашвілі, що Нацрада реформ, в якій працює Саакашвілі, є лише допоміжним органом, а до його повноважень «не належить вчинення дій, спрямованих на підрив конституційних основ поділу влади на законодавчу, виконавчу і судову, нехтування принципами незалежності судів і суддів".
Сам Саакашвілі відреагував на цю заяву постом в Facebook. Зокрема, він згадав, що в Грузії як президент домігся звільнення 90% суддів і не шкодує про це, а в Україні «суддівська система давно відірвалася від реального життя, економіки і добробуту громадян».
«Судова влада перетворилася в елітну службу, яка обслуговує грошові потоки різних фінансових кланів. Вона дуже далека від проблем простих українців і громадських інтересів », - підкреслив він.
Також Саакашвілі пояснив, що завдання влади - спростити систему і видалити з неї корупцію.
«І зверніть увагу на те, як живуть самі судді, на те, звідки у них шикарні вілли і яхти», - зазначив Саакашвілі.
Як повідомлялося, Володимир Зеленський провів перше засідання Національної ради реформ за участю керівництва Кабінету міністрів і Верховної Ради.
Зеленський наголосив на необхідності втілення в життя судової реформи, адже в нашій державі існує великий запит на справедливість і безпеку. Також дуже важливо зробити ефективною систему охорони здоров'я.
Крім цього, за словами глави держави, необхідні доступні кредити для населення, реформування податкової системи і прискорення приватизації. Водночас він відзначив позитивний прогрес у сфері діджіталізаціі, а також успіхи в області інфраструктури, зокрема в реалізації проекту "Велике будівництво".