Рада створила фонд ліквідації наслідків збройної агресії

Поділитися
Рада створила фонд ліквідації наслідків збройної агресії © Павло Кириленко Донецька ОВА/telegram
Його наповнюватимуть за кошт націоналізованих російських активів.

Верховна Рада України прийняла в цілому законопроєкт про створення фонду ліквідації наслідків збройної агресії, джерелом наповнення якого мають стати кошти за продаж націоналізованого майна росіян.  За відповідне рішення проголосував 251 народний депутат.

Згідно із пояснювальною запискою до законопроєкту за рахунок коштів такого фонду планується здійснити будівництво (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт) громадських будівель, захисних споруд цивільного захисту; реконструкцію, капітальний ремонт об’єктів критичної інфраструктури, пов’язаних з наданням послуг водопостачання, водовідведення, теплопостачання; реконструкцію, капітальний ремонт будівель для забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб та осіб, які втратили його внаслідок військових дій, спричинених збройною агресією Російської Федерації; закупівлю шкільних автобусів, спеціального транспорту для закладів охорони здоров’я та комунальних підприємств з благоустрою територій.

Також у перелік фінансування за рахунок фонду включено розроблення проектної (проектно-кошторисної) документації для об’єктів, які були зруйновані внаслідок збройної агресії РФ та закупівлю комп’ютерного та мультимедійного обладнання (яке було знищено, пошкоджено або викрадено) для закладів освіти, що знаходяться на територіях, які постраждали внаслідок збройної агресії РФ.

До базового законопроєкту додали також фінансування з коштів фонду відновлення внаслідок рос агресії електропостачання та освітлення  та  відновлення газопостачання.

Фонд мають створити до кінця 2022 року. Рішення про виділення коштів з такого фонду прийматимуться Кабінетом Міністрів України за погодженням з Комітетом з питань бюджету ВРУ.

За якими сценаріями може розгортатись подальша підтримка України  та яких кроків слід очікувати від заходу читайте в матеріалі Мартини Богуславець для ZN.UA «Хід Зеленського: сценарії великого відновлення».

Водночас Юлія  Самаєва  у матеріалі «Держбюджет-2023: задача на півтора трильйона» нагадує, що половина коштів, на які ми плануємо жити весь 2023-й, — позикові. Якщо вони не надходитимуть вчасно та в потрібній кількості, вихід буде один — друкувати гроші. А значить, інфляція буде вище 30%, а курс — більше 50 грн за долар.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі