Рада скасувала "закони про диктатуру"

Поділитися
Рада скасувала "закони про диктатуру"
Депутати скасували 9 з 12 проголосованих 16 січня законів - окрім бюджету, амністії для учасників акцій протесту і створення тимчасової слідчої комісії з розслідування побиття силовиками демонстрантів. Відповідне рішення підтримав 361 народний депутат.

Верховна Рада на засіданні 28 січня підтримала скасування прийнятих 16 січня одіозних законів, що здобули популярність як "закони про диктатуру". Перед цим депутати ухвалили голосувати за дане рішення пакетом і без обговорення.

За відповідний законопроект проголосував 361 народний депутат: Партія регіонів - 167, "Батьківщина" - 81, "УДАР" - 39, "Свобода" - 35, КПУ - 0, позафракційні - 39.

Як відомо, найбільше обурення опозиції та Майдану викликав закон України "Про судоустрій і статус суддів" та процесуальні закони щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян".

Зокрема, прийнятий закон встановлював суттєві обмеження свободи слова і масових зборів. Закон передбачав кримінальну відповідальність за так звану "екстремістську діяльність".

Також за 12 років після декриміналізації Кримінального кодексу повернуто статтю про наклеп, за поширення якого будь-яку людину в Україні може бути притягнуто до кримінальної відповідальності.

Окрім цього, закон передбачав багатотисячні штрафи за діяльність інтернет-ЗМІ без реєстрації, а також можливість блокування провайдерами доступу до інтернет-сайтів. Для надання послуги доступу до мережі інтернет потребував окремої ліцензії.

Закон обмежував право громадян збирати та поширювати будь-яку інформацію про представників правоохоронних органів та судової гілки влади. Громадяни не змогли б опублікувати фотографії цінних речей, автомобілів і годинників, оскільки за такі дії людину можуть відправити на виправні роботи або заарештувати на термін до шести місяців. Також громадяни не змогли б поширювати інформацію про протиправні дії співробітника міліції або прокуратури, оскільки така діяльність буде оцінена як "інформація явно образливого характеру" або така, яка "демонструє викликає зневагу до працівнику правоохоронного органу, а також у будь-якій формі впливає на нього".

Також закон забороняв картки передплаченого телефонного зв'язку, зобов'язуючи всіх абонентів укладати угоди з телекомунікаційними операторами, що дозволяє ввести тотальне стеження за будь-ким.

Також Рада скасувала закон "Про відповідальність за адміністративні правопорушення у сфері гарантування безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі"; закон щодо відповідальності за здійснення адміністративних правопорушень під час проведення футбольних матчів; закон про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу щодо заочного кримінального провадження (набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування); закон, яким вводять відповідальність за наругу над місцями поховання учасників Другої світової війни; закон, що змінює Кримінальний кодекс в частині відповідальності за заперечення або виправдання злочинів фашистів і їхніх прибічників; закон, яким вносять запропоновані урядом поправки у Податковий кодекс, яким поновлюють звільнення імпорту природного газу в Україну від податку на додану вартість, припинене в кінці 2013 року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі