Верховна Рада України визнала таким, що втратив чинність, закон "Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації". За відповідний законопроект у другому читанні та в цілому проголосували 250 народних депутатів.
Окрім того, документ передбачає внесення змін до Закону "Про приватизацію державного і комунального майна". Зокрема, в законі йдеться про те, що об'єкти права державної власності, які розташовані на тимчасово окупованих територіях не підлягають приватизації до повного відновлення конституційного ладу України.
Закон також встановлює, що у справах про банкрутство державних підприємств, у тому числі казенних підприємств, або акціонерних товариств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує 50%, не застосовується судова процедура санації. Винятком є підприємства, які задіяні у виконанні державного оборонного замовлення, виробництві, розробленні, модернізації, ремонті, обслуговуванні озброєння та військової техніки. До підприємств із часткою держвласності понад 50 % також не мають застосовувати судову процедуру ліквідації. Винятком є підприємства, що ліквідуються за рішенням власника протягом трьох років з дня набрання чинності цим Законом.
"Під час процедури санації нерухоме майно таких підприємств може бути відчужене лише у випадках, передбачених планом санації, погодженим з органом (суб'єктом), уповноваженим управляти державним майном", - йдеться в законі.
Як повідомлялося, Кабінет міністрів протягом п'яти років планує приватизувати кілька сотень державних підприємств і ліквідувати більше тисячі ДП, які уряд вважає неефективними.
У програмі дій уряду на наступні п'ять років йдеться про те, що Кабмін проведе приватизацію, що дозволить передати сотні суб'єктів господарювання державного сектору ефективним власникам, які створять нові робочі місця і ліквідують корупцію.