Рада схвалила президентський законопроект про нацбезпеку в першому читанні

Поділитися
Рада схвалила президентський законопроект про нацбезпеку в першому читанні Депутати схвалили рамковий законопроект про нацбезпеку. Сироїд каже, що це 35 порожніх сторінок © Верховна Рада
Документ є рамковим. До другого читання планують доопрацювати і прийняти узгоджений документ.

Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект "Про національну безпеку України". Президентський законопроект №8068 за основу підтримали 265 народних депутатів.

Представляючи законопроект з парламентської трибуни, секретар РНБО Олександр Турчинов зазначив, що документ є рамковими та визначає загальні принципи нацбезпеки. За його словами, законопроект містить намір України вступити до ЄС і НАТО.

У той же час віце-спікер парламенту Оксана Сироїд заявила про те, що в документі нічого немає про вступ до НАТО та протидію російської агресії. "На жаль, у президентському законопроекті маємо чергове шахрайство на 35 сторінках. Немає там ані НАТО, ані національної безпеки", - сказала вона.

Законопроектом пропонується визначити механізми керівництва у сфері національної безпеки і оборони, нормувати структуру і склад, координацію органів нацбезпеки, систему громадського контролю над органами нацбезпеки і оборони.

Законопроект прийнятий з урахуванням пропозицій Комітету з питань національної безпеки і оборони, який запропонував доповнити законопроект:

- переліком національних інтересів України і загроз національній безпеці, джерел і чинників, що впливають на їх виникнення, в тому числі в гуманітарній, інформаційній, енергетичній, фінансово-економічній сферах, а також в сфері протидії корупції;

- визначеннями таких термінів як: об'єкти національної безпеки, суб'єкти забезпечення національної безпеки, системи забезпечення національної безпеки;

- положеннями про обмеження сфери громадського контролю виключно нормами закону "Про державну таємницю".

Як повідомлялося, в лютому президент України Петро Порошенко вніс до Верховної Ради законопроект "Про національну безпеку України".

Проте західні дипломати заявили, що низка положень законопроекту суперечить практик ЄС і НАТО. У листі наголошується, що законопроект не передбачає парламентського контролю за діяльністю СБУ. Саме ця норма була однією з основних цілей законопроекту і предметом 18 місяців обговорень між представниками НАТО та ЄС та адміністрацією президента.

Спікер парламенту Андрій Парубій повідомив про те, що робоча група профільного комітету підготувала зміни до президентського законопроекту "Про національну безпеку України", виходячи з тих рекомендацій, які дали представництва ЄС і НАТО.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі