Верховна Рада 1 вересня прийняла в цілому законопроект № 2098, який вносить зміни до перехідних положень закону "Про ринок електроенергії", передає "Інтерфакс-Україна". Зміни стосуються поставок електроенергії для забезпечення функціонування спільного майна багатоквартирних житлових будинків. За документ проголосували 276 народних депутатів.
Відповідно до закону, тепер за цінами для населення можна оплачувати електроенергію, яка споживається в багатоквартирних житлових будинках на технічні цілі та для освітлення дворів, східців і номерних знаків. Йдеться про ціну, за якою постачальники універсальних послуг постачають електроенергію населенню.
За тією ж ціною тепер можна оплачувати електроенергію, яку споживають в дачних і дачно-будівельних кооперативах, садових товариствах, гаражно-будівельних кооперативах на технічні цілі та освітлення території.
Крім того, закон дозволив за цінами для населення оплачувати електроенергію, яку споживають юрособи, які є власниками майна, використовуваного для компактного поселення внутрішньо переміщених осіб в частині задоволення власних побутових потреб, та релігійними організаціями в частині споживання е/е на комунально-побутові потреби. Таких споживачів віднесли до категорії "побутові потреби".
Крім того, закон врегулює діяльність учасників ринку електроенергії на ринку двосторонніх договорів. Так, сторони, зі складу одного вертикально-інтегрованого суб'єкта або, якщо вони афільовані між собою, протягом трьох робочих днів після укладення такого договору інформують НКРЕКУ про предмет договору, ціну е/е і/або порядок її розрахунку, обсяг, терміни і порядок поставок е/е.
При цьому регулятор має право встановлювати обмеження щодо місячного обсягу продажу електроенергії за двосторонніми договорами між виробниками та іншими вищевказаними учасниками ринку. Це має забезпечити достатню ліквідність на ринку електроенергії. Таке обмеження не може бути більше 50% їх місячного обсягу продажу електроенергії.
Раніше повідомлялося про те, що ціна електроенергії в категорії "ринок на добу вперед" (РСН) в Об'єднаній енергосистемі України за серпень виросла на 8,5%.