Рада розгляне у першому читанні законопроєкт про декларування незареєстрованої вогнепальної зброї. Та до другого читання його концепцію можуть змінити

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Рада розгляне у першому читанні законопроєкт про декларування незареєстрованої вогнепальної зброї. Та до другого читання його концепцію можуть змінити Фото ілюстративне © pixabay/rab_fw
Зміна концепції стосується не виданої у період воєнного стану зброї, а саме знайденої.

Верховна Рада 20 березня нарешті розпочне розгляд у першому читанні законопроєкту №9538 «Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України» щодо вдосконалення порядку отримання, декларування та поводження з вогнепальною зброєю». Про це ZN.UA стало відомо від джерел у парламентському комітеті з питань правоохоронної діяльності. 

Законопроєкт, серед іншого, пропонує дозволити цивільним особам під час воєнного стану отримати вогнепальну зброю і боєприпаси до неї та використовувати її для відсічі та стримування збройної агресії РФ. Дозвіл на використання пропонується поширити також і на знайдену у цей період зброю. Законопроєкт має створити правовий механізм для цивільних осіб щодо декларування такої зброї в органах Нацполіції. Водночас згідно з текстом документа до першого читання, протягом 90 днів після завершення чи скасування воєнного стану, таку зброю цивільні громадяни мають повернути до Національної поліції.

Однак, як стало відомо ZN.UA від джерел у комітеті ВРУ та Міністерстві внутрішніх справ, концепція закону може суттєво змінитися вже після ухвалення його у першому читанні. Зараз, як повідомили співрозмовники, профільний комітет та МВС розглядають варіант, згідно з яким, планують відмовитися від моделі, що знайдену (не видану Нацполіцією чи військовими) вогнепальну зброю після завершення воєнного стану громадяни повинні будуть повернути НПУ. Натомість пропонується дозволити цивільним особам офіційно зареєструвати таку знайдену зброю. Винятком буде лише та зброя, з якої вчинилися правопорушення, або щодо якої встановлено право власності іншої особи. 

До прикладу, відповідно до закону про декларування, цивільні особи можуть задекларувати автомат, бойовий пістолет та інші види зброї калібру не вище 12,5 міліметрів. Водночас таку зброю не дозволяється набувати у власність. І якщо після завершення воєнного стану, особа захоче її залишити у себе, то має переробити під мисливську, або вихолостити як макет.

Таким чином знайдена вогнепальна зброя у період воєнного стану, може перейти у власність цивільних осіб на законних підставах. З такою позицією згодні як у профільному комітеті Верховної Ради, так і в МВС.

Детальніше про урядовий законопроєкт, підготований до першого читання, читайте у статті заступника глави МВС Богдана Драп’ятого «Що буде із вогнепальною зброєю, яку видали цивільним особам для участі у відсічі та стримуванні збройної агресії Росії?».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі