Рада ратифікувала три правові договори між Україною та Аргентиною

Поділитися
Рада ратифікувала три правові договори між Україною та Аргентиною © Телеканал ZIK
Документи стосуються передачі осуждаенных осіб, екстрадиції та правової допомоги.

Верховна Рада під час позачергового засідання ратифікувала три правових договори між Україною та Аргентиною. Так, за законопроект № 0023 про ратифікацію договору щодо передачі засуджених осіб проголосували 300 народних депутатів.

Згідно з пояснювальною запискою до документа, це дозволить обом країнам надавати одна одній правову допомогу у питанні передачі засуджених осіб для того, щоб ті відбували покарання за злочин в країні, громадянами якої вони є. Договір підписали 6 серпня 2018 року в Буенос-Айресі.

За законопроект №0024 щодо ратифікації договору про взаємну правову допомогу у кримінальних справах проголосували 307 народних депутатів. Реалізація законопроекту дозволить здійснити внутрішньодержавні процедури для набуття чинності договору.

Згідно з договором, Україна і Аргентина повинні надавати якнайширшу взаємну допомогу у кримінальних справах. В Україні центральним виконавчим органом визначили Мін'юст та Офіс генпрокурора.

Документ регулює можливість проведення допиту в режимі відеоконференції. Також у договорі визначено порядок надання певних видів правової допомоги.

Документ встановлює умови обмеження використання доказів і дотримання конфіденційності. Також регулюються питання завірення документів, що передаються в рамках цього договору. Документ регулює покриття витрат, пов'язаних з виконанням прохання, і мови запитів і документів.

Проект закону № 0022 "Про ратифікацію Договору між Україною та Аргентинською Республікою про видачу правопорушників" підтримали 297 парламентаріїв. Договір допоможе врегулювати питання правового співробітництва між країнами, які ухиляються від кримінальної відповідальності, переховуючись на території однієї з держав.

Документ зобов'язує сторони видавати будь-яку людину, яку розшукують для притягнення до кримінальної відповідальності за злочин, що тягне видачу, або для виконання вироку. Також документ регулює обов'язкові і факультативні підстави для відмови видачі осіб, а також форму і зміст запиту. Кожна з країн може запитати тимчасовий арешт розшукуваної особи.

У договорі прописано спецправило, відповідно до якого видану особу не можна заарештувати, притягнути до відповідальності або засудити на території запитуючої держави за злочини, вчинені до дати фактичної передачі, і в зв'язку, з якими не надавалася згода на видачу.

Під час сьогоднішнього засідання парламент проголосував за приєднання України до Міжамериканської конвенції про виконання кримінальних покарань за кордоном. За проект закону № 0033 віддали свої голоси 304 народних депутата.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі