Рада провалила закон про держслужбу

Доповнено
Поділитися
Рада провалила закон про держслужбу В Україні з 2011 року блокується початок реформи держслужби
Депутати кілька разів поспіль не змогли проголосувати за повернення до даного законопроекту.

Народні депутати не підтримали у першому читанні законопроект "Про державну службу".

За відповідне рішення проголосували 197 нардепів, потім депутатам не вистачило голосів повернутися до розгляду проекту закону.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту №2490, документ розроблено з метою встановлення нових правових і організаційних засад державної служби як професійної, політично неупередженої діяльності на благо держави і суспільства, а також для забезпечення реалізації громадянами України права рівного доступу до державної служби.

Дія даного законопроекту поширюється на наступні посади держслужби: в секретаріаті Кабінету міністрів України, Адміністрації президента України, апаратах РНБО, Верховної Ради, секретаріатах Конституційного суду України, Вищої ради юстиції, ЦВК, Рахункової палати і в інших держструктурах на посадах не найвищого рангу.

Відповідно, дія законопроекту не поширюється на: Президента, членів Кабміну, народних депутатів України, суддів, працівників прокуратури, військових та ін.

Держслужбовців передбачається розділити на 3 категорії: категорія "А" (вищий корпус державної служби); категорія "Б" (керівники підрозділів); категорія "В"(інші посади державної служби). Законопроект передбачає 9 рангів державних службовців.

Закон в цілому визначає права і обов'язки держслужбовця, а також відповідальність за вчинення правопорушень або бездіяльність.

Наприклад, держслужбовець має право перед виконанням наказу від керівництва, у законності якого він сумнівається, отримати вимоги в письмовому вигляді і звернутися до вищестоящих органів для погодження наказу.

Прийняття громадян України на посади державної служби без проведення конкурсу забороняється, крім випадків, передбачених цим законом.

Державна служба починається з моменту складення присяги державного службовця.

Згідно з проектом закону, державний службовець не має права бути членом політичної партії і агітувати за інші партії.

Також не допускається призначення на посаду державної служби особи, які перебувають у близьких стосунків з керівництвом.

Також державна служба припиняється у разі досягнення державним службовцем віку 60 (за чинним законодавством - у 65 років), якщо інше не передбачено законом.

Читайте також: Кабмін звільнив заступника екс-голови Держслужби з надзвичайних ситуацій

Минулий закон про держслужбу №8306 був прийнятий ще в 2011 році, проте його набуття чинності щорічно відкладалося. У березні 2015 року Кабмін схвалив новий законопроект про держслужбу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі