Рада провалила антикорупційні законопроекти опозиції

Поділитися
Рада провалила антикорупційні законопроекти опозиції Верховна Рада провалила антикорупційні законопроекти
Проекти передбачали створення підпорядкованого Верховній Раді антикорупційного бюро та обов'язкове декларування доходів і майна не тільки чиновників, але і членів їх сімей.

Верховна Рада відмовилася підтримати законопроекти № 2218 про "Національне антикорупційне бюро" і № 2219 "Про антикорупційну перевірку чиновників усіх рівнів", підготовлені опозиційними фракціями.

За законопроект № 2218 в першому читанні проголосували лише 166 народних депутатів з опозиційних фракцій, за проект № 2219 - 201 депутат ("за" голосували також і комуністи).

Проектом закону "Про національне антикорупційне бюро" (№2218) пропонувалося створити єдиний орган по боротьбі з корупційними правопорушеннями. Національне антикорупційне бюро повинно було займатися боротьбою з корупцією і посадовими злочинами, які вчиняються особами, уповноваженими на виконання функцій держави або органів місцевого самоврядування. НАБ повинно мати спеціальний статус і широкі повноваження: складати протоколи про адміністративні правопорушення, здійснювати оперативно-розшукову діяльність та досудове слідство.

До повноважень НАБ планувалося віднести, зокрема, проведення антикорупційної перевірки чиновників, засади якої визначені ще одним законопроектом опозиції - "Про антикорупційну перевірку чиновників всіх рівнів" (№2219). Проект закону передбачав обов'язкове декларування доходів і майна не тільки чиновників, але і членів їх сімей. У разі невідповідності офіційних доходів чиновника його реальним витратам і фактичному матеріальному становищу, НАБ проводить спеціальне розслідування. Якщо за його результатами буде встановлено, що причиною такої невідповідності є корупційні правопорушення, посадова особа притягується до адміністративної або кримінальної відповідальності згідно із законом, та підлягає звільненню з посади. Якщо особа подала завідомо недостовірну декларацію, вона притягується до кримінальної відповідальності.

Згідно з проектом закону, до суб'єктів антикорупційної перевірки належать, зокрема, президент України, голова Верховної Ради, прем'єр-міністр, міністри, керівники центральних органів виконавчої влади, голова СБУ, генеральний прокурор України, посадові та службові особи органів прокуратури, СБУ, митної та податкової служб, народні депутати, депутати місцевих рад, професійні судді, члени Вищої ради юстиції, а також посадові та службові особи інших органів державної влади. !zn

Читайте також:

Україну в світі сприймають як одну з трьох найбільш корумпованих країн

Депутати запропонували заборонити колишнім агентам КДБ обіймати керівні посади

Рада посилила кримінальну відповідальність за корупцію

Лідери опозиції зареєстрували законопроект про імпічмент президента

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі