Верховна Рада у четвер, 11 квітня, продовжить розгляд проекту закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної", який вони розглядають з 28 лютого.
В порядку денному парламенту на сьогодні тільки один законопроект. У середу депутати зупинилися на розгляді правки №1674 з 2063 поданих до другого читання законопроекту. Однак жодна з них не була прийнята, оскільки на засіданнях присутні не більше 100-50 депутатів.
Напередодні фракція БПП навіть запропонувала відкликати поправки до "мовного закону" і висловила готовність голосувати за документ в редакції профільного комітету.
У той же час голова парламентського комітету з питань культури і духовності Микола Княжицький висловив сумнів, що законопроект таки буде прийнятий до другого туру президентських виборів, або ж простіше кажучи до кінця цього тижня, оскільки частина народних депутатів на сесії Парламентської асамблеї Ради Європи.
Закон про забезпечення функціонування української мови як державної був прийнятий у першому читанні 4 жовтня 2018 року. Відповідно до законопроекту, громадяни України мають володіти державною мовою, а держава, зі свого боку, зобов'язана забезпечити можливості для цього. Знання державної мови стане обов'язковою умовою для отримання українського громадянства українцями. Робоче спілкування має відбуватися українською мовою, як і діловодство та документообіг. Обслуговувати споживачів у різних сферах повинні українською мовою, і вже на прохання клієнта - на будь-якою іншою.