Рада знову не призначила Вітренка першим віцепрем'єром – міністром енергетики

Доповнено
Поділитися
Рада знову не призначила Вітренка першим віцепрем'єром – міністром енергетики © finance.liga.net
Для затвердження кандидатури не вистачило 22 голосів.

Верховна Рада з другого разу не змогла призначити Юрія Вітренка першим віцепрем'єром – міністром енергетики. Таке призначення підтримали 204 депутати при необхідних 226.

Фракції голосували так:

  • "Слуга народу" - за - 177, проти - 2;
  • ОПЗЖ - по - 0, проти - 21;
  • "Європейська солідарність" - за - 0, проти - 0;
  • "Батьківщина" - за - 0, проти - 17;
  • "За майбутнє" - за - 0, проти - 3;
  • "Голос" - за - 0, проти - 0;
  • "Довіра" - за - 18, проти - 0;
  • позафракційні - за - 9, проти - 2.

Зазначимо, що вперше Вітренко погодився стати кандидатом на посаду міністра енергетики за умови, що йому виплатять премію за перемогу в Стокгольмському арбітражі над російським "Газпромом".

Серед "слуг народу" не дали голоси народні депутати, пов'язані з Ігорем Коломойським, Арсеном Аваковим, Андрієм Вавриш, Дмитром Разумковим. Раніше ЗМІ повідомляли про те, що члени фракції "Слуга народу" з групи олігарха Ріната Ахметова погодилися підтримати призначення Вітренка в обмін на обіцянку не скасовувати рішення про підвищення тарифів на електроенергію. При цьому, за даними ЗМІ, "люди Коломойського "стали в позу" після зашквара навколо Дубінського", тобто навпаки не хотіли голосувати за призначення.

У 2006 - 2007 роках Юрій Вітренко обіймав посаду радника, а потім і головного радника голови правління НАК "Нафтогаз України". З 2008 по 2010 роки він був старшим віцепрезидентом і головним операційним директора фонду приватних інвестицій "Амстар Європа" (міжнародна група фондів "Амстар" зі штаб-квартирою в Денвері, США).

Крім того, у 2008 - 2014 роках Вітренко був запрошений виступити як один з організаторів реструктуризації міжнародних боргів НАК “Нафтогаз України” (шляхом обміну на випущені єврооблігації) на посаді позаштатного радника голови правління компанії. Після того, як у компанії змінилося керівництво у 2010 році Вітренка залишили позаштатним радником. У 2010 році він заснував інвестиційну компанію ЕйВайЕй Кепітал (AYA Capital).

У листопаді 2018 року його призначили виконавчим директором НАК "Нафтогаз України". У липні цього року Вітренко покинув зазначену посаду. У квітні минулого року його обрали головою Наглядової ради ПАТ "Укрнафта". Через кілька місяців після цього президент України Володимир Зеленський призначив Вітренка членом наглядової ради держконцерну "Укроборонпром".

Минулого року Верховна Рада вже провалила голосування за призначення Вітренка першим віцепрем’єром – міністром енергетики. Тоді його кандидатуру підтримали 186 народних депутатів при необхідних 226. Проте за рішенням Кабміну від 21 грудня Юрій Вітренко виконує обов’язки міністра енергетики.

Сам же Вітренко заявляв про те, що планує піти з Міністерства енергетики, якщо Верховна Рада не призначить його повноцінним керівником відомства.

Водночас президент Володимир Зеленський під час засідання фракції “Слуги народу” просив народних депутатів підтримати Юрія Вітренка під час голосування у парламенті за повноцінне призначення його міністром, як найбільш незалежного кандидата.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі