Верховна Рада прийняла у другому читанні і в цілому закон про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу щодо окремих питань накладення арешту на майно з метою усунення корупційних ризиків при його застосуванні.
За проект 2540а проголосував 291 депутат.
Як йдеться в тексті закону, арештом майна є тимчасове позбавлення за рішенням суду право на відчуження, розпорядження, користування майном, щодо якого є достатні підстави вважати, що воно є предметом, засобом, доказом злочину чи знаряддя його вчинення, отримано за рахунок доходів від вчиненого злочину. Арешт майна застосовується щодо підозрюваного, обвинуваченого, засудженого особи.
"Заарештованим може бути майно, яким володіє, користується чи розпоряджається підозрюваний, обвинувачений, засуджений, треті особи, юридична особа, до якої можуть бути застосовані норми кримінально-правового характеру", - сказано в законі.
У ході розгляду законопроекту у другому читанні в залі виникла дискусія щодо арешту майна третіх осіб. Народний депутат, член профільного комітету Юрій Луценко пояснив: "Розписано, хто є третя особа... За статтями, за якими передбачена кримінальна відповідальність з повною конфіскацією, заарештовується все майно, а щодо спецконфіскації арештовується тільки майно, щодо якого є підстави вважати, що воно отримано незаконним шляхом".
У вівторок, 10 листопада, Рада голосує за "безвізовий пакет", в який входять шість законів, необхідних для введення безвізового режиму між Україною та ЄС.
Парламентарії вже внесли зміни до Кримінального кодексу України "щодо вдосконалення інституту спеціальної конфіскації з метою усунення корупційних ризиків при її застосуванні". Законопроект №2541а в цілому підтримали 272 народних депутата.