Рада прийняла за основу законопроєкт про посилення держрегулювання використання ядерної енергії

Доповнено
Поділитися
Рада прийняла за основу законопроєкт про посилення держрегулювання використання ядерної енергії © відкриті джерела
Документ вносить зміни в два закони України.

Верховна Рада прийняла за основу законопроєкт №2372 "Про внесення змін до деяких законів України щодо безпеки використання ядерної енергії". За документ проголосували 295 народних депутатів.

Документ повинен недопустити ослаблення державного регулювання безпеки використання ядерної енергії в цілях такого регулювання. Це має забезпечити ядерну та радіаційну безпеку в країні.

"Законопроєктом пропонується внести зміни до Законів України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" і Закону України "Про ліцензування видів господарської діяльності" щодо непоширення дії зазначених законів на нагляд за дотриманням вимог безпеки використання ядерної енергії та ліцензування діяльності у сфері використання ядерної енергії",- йдеться у пояснювальній записці.

Вказано, що реалізація закону забезпечить здійснення держрегулювання у сфері використання ядерної енергії із врахуванням міжнародних вимог до здійснення такої діяльності для забезпечення її безпеки. Також закон має зберегти імідж України в світі як країни, яка виконує свої міжнародні зобов'язання та країни, що спроможна забезпечити безпечне використання ядерної енергії.

"Таким чином, порядок провадження державного нагляду та дозвільної діяльності у сфері використання ядерної енергії, визначений у Законах України "Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку" та "Про дозвільну діяльність в сфері використання ядерної енергії" буде відповідати міжнародним зобов'язанням, узятими на себе Україною", - вказано в пояснювальній записці.

24 квітня Верховна Рада провела позачергове засідання. Зокрема, депутати провалили голосування за скасування змін до регламенту, прийнятих на попередньому засіданні. Вони повинні прискорити розгляд "антиколомойского" законопроєкту, до якого зареєстрували 16 тисяч правок. Водночас такі зміни створюють ризики для функціонування опозиції в парламенті і в цілому для демократії.

Також парламентарії не змогли скасувати закон про внесення змін до закону "Про місцеве самоврядування в Україні". Тепер для проведення будь-якого рішення, що стосується завершення формування громад в Україні, владі більше не потрібно напружуватися і шукати голоси в залі. Управління завершенням базового рівня реформи перейшло в ручний режим.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі