Рада прийняла "євроінтеграційний" закон про вибори народних депутатів

Поділитися
Рада прийняла
Необхідний для асоціації з ЄС законопроект, внесений Партією регіонів, підтримали представники всіх фракцій, окрім комуністів.

Верховна Рада України у четвер прийняла один з євроінтеграційних законів - про внесення змін до законодавства щодо виборів народних депутатів.

За закон у другому читанні і в цілому проголосували 365 народних депутатів з 423 зареєстрованих у залі засідань у четвер. У голосуванні не брала участь тільки фракція Компартії України.

Євроінтеграційний закон про внесення змін до виборчого законодавства, внесений народними депутатами фракції Партії регіонів, передбачає створення закордонного виборчого округу, зміну процедури формування окружних виборчих комісій, зменшення розміру грошової застави при реєстрації, введення обмеження на розмір виборчого фонду, а також посилення вимог до інформаційних агентств щодо висвітлення виборів.

Закон передбачає створення закордонного виборчого округу, який буде включати в себе всі закордонні виборчі дільниці. При цьому Центральну виборчу комісію пропонують наділити повноваженнями окружної комісії цього округу.

Як відомо, спочатку законом про вибори народних депутатів, який було прийнято перед парламентськими виборами 2012 року, передбачалося, що закордонні виборчі дільниці включають до складу одномандатних округів на території Києва, але Конституційний суд визнав це положення неконституційним. Опозиція розцінила це як намір влади зменшити кількість округів у Києві, оскільки кияни більше симпатизують опозиції.

Закон також передбачає, що у формуванні окружних комісій крім парламентських партій можуть брати участь партії, які висунули своїх кандидатів у загальнодержавному окрузі, тобто за партійними списками.

На парламентських виборах 2012 року у формуванні окружкомів брали участь і непарламентські партії, що висунули кандидатів в одномандатних округах. Це призвело до того, що більшість членів окружкомів були представниками партій, які висунули по одному кандидату у будь-якому з 225-ти округів.

Окрім того, зменшується розмір грошової застави: для партії з 2 тисяч до 1 тисячі мінімальних розмірів заробітної плати, для кандидата в мажоритарному окрузі - з 12 до 10 мінімальних розмірів заробітної плати. Обмежується розмір виборчого фонду партії, кандидати у депутати від якої зареєстровані у загальнодержавному окрузі, та кандидатів у депутати в одномандатному окрузі (зміни до частини першої статті 48 Закону).

Також вводиться обмеження розміру виборчого фонду партій і кандидатів-мажоритарників, хоча на парламентських виборах 2012 року такого обмеження не було. Крім того, скорочується тимчасове обмеження поширення інформації про результати опитувань громадської думки з 10 до 7 днів до дня голосування.

Закон передбачає унормування правил участі інформаційних агентств у виборчому процесі, порівнявши їх у статусі з засобами масової інформації.

Також передбачено введення так званої системи "гендерної орієнтації політичних партій", яка полягає у добровільному закріпленні політичними партіями у своїх статутах партійних квот для жінок. !zn

Читайте також:

Робоча група не змогла підготувати закон з питання Тимошенко

Євросоюз не погодиться на асоціацію з Україною без вирішення питання Тимошенко

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі