Рада прийняла в першому читанні законопроект про адаптацію НКРЕКП до норм Конституції

Поділитися
Рада прийняла в першому читанні законопроект про адаптацію НКРЕКП до норм Конституції
Орган втратить частину автономності.

Верховна рада України прийняла за основу в першому читанні законопроект №2490-1 "Про внесення змін до закону "Про Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг" щодо приведення його у відповідність з вимогами Конституції України. За документ проголосували 262 народних депутата.

"Законопроект спрямований на приведення норм закону про НКРЕКП у відповідність з вимогами Конституції України на підставі рішення Конституційного суду від 13 червня 2019 щодо неконституційності деяких норм закону про НКРЕКП", – заявив один з ініціаторів законопроекту Андрій Герус під час представлення документу.

Він стверджує, що текст проекту обговорювався з Секретаріатом Енергетичного співтовариства та отримав його позитивну оцінку.

Згідно з опублікованим текстом законопроекту, НКРЕКП є постійно діючим центральним органом виконавчої влади, що має спеціальний статус і створюється Кабінетом міністрів. Зараз регулятор є незалежним органом.

Комісія являє собою колегіальний орган, що здійснює держрегулювання, моніторинг та контроль діяльності суб'єктів господарювання у сферах енергетики і комунальних послуг. З урахуванням запуску з липня 2019 року нового оптового ринку електроенергії автори законопроекту пропонують додати до вже визначених повноважень комісії повноваження з регулювання діяльності з організації купівлі-продажу е/е на ринку "на добу вперед" та на внутрисуточном ринку, забезпечення покупки е/е за "зеленим" тарифом та трейдерської діяльності.

Також законопроект передбачає, що члени і керівник комісії призначаються розпорядженнями уряду (на відміну від чинного закону, згідно з яким голова та члени комісії призначаються указами президента) за результатами конкурсного відбору. Конкурсна комісія створюється при Кабміні у складі п'яти осіб. У комісію входять три людини за поданням профільного парламентського комітету, по одній людині – за поданням профільного міністерства і міністерства, відповідального за регіональний розвиток та ЖКГ.

У разі неправомочності регулятора, Кабмін має право призначати необхідну кількість членів НКРЭКУ до моменту їх обрання в результаті конкурсу, але на строк не більше трьох місяців.

Призначення членів та голови регулятора за підсумками конкурсу здійснює Кабінет міністрів у термін не пізніше п'яти днів з моменту відповідного подання конкурсної комісії.

Нагадаємо, в червні 2019 року Конституційний суд України визнав неконституційними низку положень закону про НКРЕКП . Суд дозволив виправити закон про комісії до 2020 року.

Згідно з чинним законом НКРЕКП здійснює державне регулювання діяльності суб'єктів природних монополій в електроенергетиці, теплопостачання, нафтогазовому комплексі, централізованому водопостачанні та водовідведенні, переробки і захоронення побутових відходів, а також забезпечує проведення цінової і тарифної політики в цих сферах.

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі