Висока замінованість і кількість боєприпасів – серйозна причина для занепокоєння. Нещодавно ВР був прийнятий Закон "Про протимінну діяльність в Україні". У нього були імплементовані міжнародні стандарти. Він передбачає створення нової координаційної структури.
Про це в інтерв'ю для DT.UA сказав Алан Ешліманн, голова Місії Міжнародного Комітету Червоного Хреста (МКЧХ) в Україні. Але, за його словами, у деяких країн є певні застереження і побоювання щодо того, як буде фінансуватися процес розмінування.
"Текст закону досить добрий, але його імплементація, створення підзаконних актів та діючих механізмів потребують часу. І, природно, все це має відтворюватися на місцевому рівні. Зрозуміло, що такі законодавчі ініціативи - лише перший крок у вирішенні проблеми, - зазначив Ешліманн. - Наприклад, така ж ситуація і стосовно зниклих безвісти. Теж є закон, прийнятий ще в липні минулого року, який передбачає створення національної комісії з пошуку зниклих безвісти і єдиного реєстру. Але створення цієї комісії та прийняття підзаконних актів, необхідних документів, які має розробити кожне міністерство, залучене в цей процес, ми чекаємо досі".
Детальніше про діяльність МКЧХ в Україні читайте в матеріалі Алли Котляр "Алан Ешліманн: "Потрібна кришталева куля віщуна, аби зрозуміти, що тут буде через рік-два"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".