Рада прийняла антидискримінаційний закон

Поділитися
Рада прийняла антидискримінаційний закон
Закон було прийнято з другої спроби. Під час першого голосування за даний законопроект проголосували 220 депутатів.

Народні депутати підтримали у другому читанні та в цілому законопроект № 4581 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо запобігання та протидії дискримінації)". За відповідне рішення проголосували 236 нардепів.

Закон було прийнято з другої спроби. Під час першого голосування за даний законопроект проголосували 220 депутатів.

Згідноз пояснювальною запискою, законопроект розроблено з метою виконання плану дій щодо лібералізації Європейським союзом візового режиму для України. Проте цей проект закону не належить до пріоритетних сфер адаптації законодавства України до acquis communautaire ("спадщина спільноти" - правова система Європейського союзу, яка включає акти законодавства ЄС, прийняті в рамках Європейського співтовариства), визначених загальнодержавною програмою адаптації законодавства України до законодавства Європейського союзу.

Читайте: Єврокомісія зняла свої вимоги гарантій для секс-меншин в антидискримінаційному законі

Так, законопроект дає визначення поняттям "дискримінація", "непряма дискримінація", "оголошений намір про дискримінацію", "пособництво в дискримінації".

Також пропонують внести доповнення до статті 6 закону України "Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні", згідно з якими забороняється дискримінація (пряма або непряма дискримінація, оголошений намір про дискримінацію, підбурювання до дискримінації, пособництво в дискримінації, утиски з боку державних органів влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових осіб, юридичних осіб публічного та приватного права, а також фізичних осіб.

"Особа, яка вважає, що стосовно неї виникла дискримінація, має право звернутися зі скаргою на державні органи влади, органи місцевого самоврядування та їхні посадові особи, до уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та/або до суду в порядку, визначеному законом", - йдеться в законопроекті.

Також законопроект пропонує внести доповнення до статті 60 Цивільного процесуального кодексу України, згідно з яким у разі надання позивачем фактів, які підтверджують, що мала місце дискримінація, обов'язок доведення необґрунтованості позовних вимог в цій частині покладається на відповідача.

Також законопроект пропонує віднести до повноважень омбудсмена ВР з прав людини запобігання та протидію дискримінації в приватній сфері, звернення до суду з заявами про дискримінацію з метою захисту суспільних інтересів.

"Порядок відшкодування матеріальних збитків та моральної шкоди визначається Цивільним кодексом України та іншими законами. Особи, винні в порушенні вимог законодавства про запобігання та протидію дискримінації, несуть цивільну, адміністративну і кримінальну відповідальність", - йдеться в законопроекті. !zn

Читайте також:

Україна стурбована порушенням прав нацменшин в Росії

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі