Рада прийняла закон "Про електронні комунікації" з пропозиціями Зеленського

Поділитися
Документ підтримали трохи більше 226 народних депутатів.

Верховна Рада проголосувала за закон "Про електронні комунікації" з пропозиціями президента Володимира Зеленського. Документ №3014 підтримали 228 народних депутатів.

Під час повторного розгляду закону, народні депутати не прийняли поправку, яка передбачає підключення, роботу і забезпечення захисту єдиної системи оперативно-розшукових, контррозвідувального і розвідувальних заходів за рахунок постачальника електронних комунікацій.

Водночас парламент підтримав поправки, згідно з якими, буде дозволений доступ до даних про користувача за його вираженої згоди. Зокрема, мова йде і про користувацькі дані. Передбачено, що доступ до таких даних надаватиметься у виняткових випадках і в порядку, передбаченому Кримінальним кодексом.

У свою чергу Зеленський раніше подав власні пропозиції, в яких йдеться про те, що закон не враховував ситуацій, що вимагають екстрених дій в разі загроз нацбезпеці, а також економічному добробуту та прав людини.

Крім того, президент вважає, що в законі "Про електронні комунікації" необхідно зберегти підхід до визначення структури власності юридичних осіб, який прописаний в законі "Про телекомунікації".

Нагадаємо, 30 вересня Верховна Рада прийняла в другому читанні законопроект №3014 "Про електронні комунікації" . Тоді документ підтримали 260 народних депутатів.

Зокрема, згідно із законопроектом, в країні мають ввести повідомний принцип реєстрації суб'єктів господарювання у сфері електронних комунікацій. Також в Україні мають запровадити консультації з учасниками ринку з усіх питань, що зачіпають їхні інтереси, і встановити процедуру подачі документів до регуляторного органу в електронному вигляді.

Також у проекті закону йдеться про зниження тиску, який можуть здійснювати на суб’єктів господарювання у вказаній вище сфері. Документ передбачає запровадження універсальної послуги у сфері електронних комунікацій, яка має зробити доступність для населення послуг надання доступу до інтернету і голосового зв'язку. Мова також йде і про цінову доступність.

Однак, президент Володимир Зеленський відмовився підписувати закон і вніс свої пропозиції. Під час засідання 1 грудня парламент відправив документ на доопрацювання.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі