Рада прийняла в цілому закон про відпустки та доплати військовим

Доповнено
Поділитися
Рада прийняла в цілому закон про відпустки та доплати військовим © Василь Артюшенко, ZN.UA
Закон підтримали понад 300 парламентарів.

Верховна Рада ухвалила у другому читанні закон №9342 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань пов’язаних із проходженням військової служби під час дії воєнного стану», повідомив народний депутат з фракції «Голос» Ярослав Железняк. Закон в цілому підтримали 311 парламентаріїв.

Закон забороняє участь у бойових діях військових, призваних на службу під час мобілізації, які не пройшли курс базової військового вишколу. При цьому мінімальний термін такої підготовки має становити не менше одного місяця.

Виплати військовим

Згідно з документом, військовим щомісяця виплачуватиметься надбавка у 30-100 тисяч грн за чинним порядком, встановленим урядом. Військові строкової служби отримуватимуть 6 тисяч грн на місяць, курсанти – 2350 грн на місяць.

Для поранених, визнаних непридатними для служби зарахованих у розпорядження відповідних командирів, передбачено два місяці виплат за останньою займаною посадою. З третього місяця і до закінчення розпорядження встановлена додаткова виплата становитиме 20-100 тис. грн за порядком КМУ.

Рідним загиблих військових внаслідок поранення передбачена одноразова виплата у розмірі 100 тис. грн. Для тяжко поранених військових на лікуванні, полонених та зниклих безвісти щомісяця мають додатково виплачувати 100 тис. грн. Мінімальний поріг доплат для інструкторів встановлено в сумі 15 тис. грн.

Відпустки

Згідно із законом військові матимуть до 30 днів відпустки та до 10 днів за сімейними обставинами. Курсанти матимуть до 10 днів зимової відпустки та до 20 днів літньої. Також збільшено щорічну відпустку строковикам, яка тепер становитиме не 10, а 30 днів. 

Законом передбачено, що безперервна відпустка на лікування може тривати не більше чотирьох місяців.

У першому читанні Верховна Рада ухвалила законопроєкт 30 травня. Тоді його підтримали 333 народні депутати. 

Якщо у висновку військово-лікарської комісії зазначено «тимчасово непридатний з переоглядом через 6 або 12 місяців», військовослужбовець стає найбезправнішою людиною в частині. Цей статус наразі ніяк не врегульований законодавчо. Про це — у статті Алли Котляр «Тимчасово непридатні, або Кріпаки XXI століття».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі