Голова комітету ВРУ з питань зовнішньої політики Олександр Мережко заявив, що Рада планує звернутися до країн світу, аби ті не визнавали диктатора Владіміра Путіна легітимним президентом Росії. У коментарі "Радіо Свобода" він наголосив, що одним з ініціаторів цього процесу є спікер Руслан Стефанчук, а над розробкою відповідного документа працює в тому числі опозиція парламенту.
"Українська делегація була одним з ініціаторів закріплення в одній з резолюцій ПАРЄ заклику до невизнання Путіна легітимним, — пояснив Мережко. — Тобто це результат діяльності української парламентської дипломатії".
"Слуга народу" та членкиня комітету, який очолює Мережко, Марія Мезенцева наголосила у коментарі Liga.net, що швидше за всіх на таку скаргу може відреагувати саме ПАРЄ, як було в інших ситуаціях, пов'язаних з Україною. Приміром, саме вона 13 жовтня з допомогою резолюції закликав членів асамблеї не визнавати Путіна легітимним після закінчення останнього терміну його президентства. Як наслідок, з "переобранням" диктатора привітали лише КНДР, Китай та Іран.
"Ба більше, ми всі бачили цифри [голоси "виборців]. Навіть уже невідомо, що хотів намалювати собі цей диктатор, — резюмувала вона. — Мені це нагадує пана Чаушеску – він врешті-решт опинився під трибуналом, який ми намагаємося влаштувати для Путіна та його команди".
Нагадаємо, центральна виборча комісія Росії заявила, що диктатор Владімір Путін за підсумками опрацювання 100% протоколів переміг на "виборах"президента. Йому намалювали 87,28% голосів, як і прогнозували у ГУР МО.
Путіну необхідне міжнародне визнання результатів президентських "виборів" для посилення позиції на переговорах із Заходом. Але чи можна вважати їх легітимними, якщо голосування відбувалося на тимчасово окупованих територіях? Про те, що буде далі у Росії, читайте у статті Володимира Кравченка "Путін виграв вибори у Путіна. Що далі?".