Рада попередньо схвалила спецконфіскацію майна

Поділитися
Рада попередньо схвалила спецконфіскацію майна У першому читанні за антикорупційний закон знайшлося 229 голосів © Сайт Верховної Ради України
Законопроект відповідає директиві ЄС, а також рекомендації FATF у сфері боротьби з відмиванням грошей.

Верховна Рада ухвалила в першому читанні зміни до Кримінального та Цивільного кодексів України. Урядовий законопроект №2541а "про вдосконалення інституту спеціальної конфіскації з метою усунення корупційних ризиків при її застосуванні" підтримали 229 народних депутатів.

Проектом пропонується передбачити можливість застосування спеціальної конфіскації як міри кримінально-правового характеру за всі без винятку злочини.

Проектом пропонується визначити, що "добросовісним набувачем не може бути визнана особа, яка набула майно і при цьому знала або повинна була знати, що таке майно набуте в результаті вчинення злочину".

Проект закону представляв міністр юстиції України Павло Петренко.

"Ці закони дають можливість правоохоронним органам в рамках розслідування кримінальних корупційних справ накладати арешт на майно. Наприклад, держпідприємство через підставні компанії виводить на офшори гроші, немає конкретного фігуранта до початку розгляду справи, хто є остаточним кінцевим власником цих засобів. Але у слідства є обґрунтовані докази, що ці гроші були виведені з порушенням процедури і вкрадені. Слідчі, згідно з цими законами, будуть мати право накладати арешт через відповідні рішення, щоб вони не були виведені далі", - пояснив міністр.

Законопроект №2541а є одним з документів, які Верховна Рада розглядає у четвер, 8 жовтня. Цей закон необхідний для отримання Україною безвізового режиму з ЄС і по суті є антикорупційним.

Запропоновані проектом закону зміни забезпечать імплементацію Директиви ЄС від 03 квітня 2014 року 2014/42/EU про арешт та конфіскацію предметів злочинної діяльності та доходів від неї в ЄС, а також реалізацію рекомендації 4 Міжнародних стандартів з протидії відмиванню доходів та фінансуванню тероризму і розповсюдженню зброї масового знищення, затверджених Групою з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF) в частині удосконалення інституту спеціальної конфіскації в кримінальному судочинстві, усунувши суперечності в КК щодо застосування спеціальної конфіскації, повернення в Україну активів, які є предметом злочинної діяльності або набуті внаслідок такої діяльност.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі