Рада планує змінити регламент для прискорення прийняття "антиколомойского" закону: онлайн

Поділитися
Рада планує змінити регламент для прискорення прийняття
У порядку денному, крім змін до регламенту парламенту, ще чотири законопроєкти.

Під час позачергового засідання 16 квітня Верховна Рада планує розглянути зміни в регламент парламенту, які дозволять, швидше розглянути проєкт "антиколомойского" закону. Всього в порядку денному п'ять питань.

Зокрема, законопроєкт №1043 "Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо протидії зловживанням прав народних депутатів у ході законодавчої процедури", передбачає можливість обговорення за скороченою процедурою поправок і пропозицій, відхилених головним комітетом. Також відповідно до законопроєкту, депутати зможуть провести скорочене обговорення врахованих головним комітетом пропозиції, поправки з наступним голосуванням щодо її прийняття, виключення в цілому чи її частини.

Крім того, депутати планують розглянути проєкт закону №0034 "Про ратифікацію Угоди про грант Фонду Е5Р (Проект "Вища освіта України") між Україною та Європейським інвестиційним банком".

Також у порядку денному йдеться про проєкт закону №2653 "Про внесення змін до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні". Якщо закон приймуть, то Кабінет міністрів зможе визначати адмінцентри територіальних громад і їх територій, а також представляти Раді проєкти законодавчих актів про створення і ліквідацію районів.

Парламентарі розглянуть проект закону №2654, яким передбачено посилення кримінальної та адміністративної відповідальності за пошкодження, руйнування складових телекомунікаційної мережі.

Крім того, у порядку денному є законопроєкт № 2398 "Про оборонні закупівлі", який мав забезпечити гармонізацію правил оборонних закупівель у відповідності зі стандартами країн-партнерів Північноатлантичного альянсу і Європейського союзу в частині гармонізації оборонної Директиви 2009/81/ЄС.

Як повідомляло ZN.UA для прийняття "антиколомойского" закону буде потрібно мінімум три позачергових засідання Верховної Ради і раніше початку травня процес не завершиться. Тому при найоптимістичнішому прогнозі транш Міжнародного валютного фонду в Україну надійде не раніше другої половини травня.

Нагадаємо, що від прийняття закону про удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності, відомого також як "антиколомойский" ,залежить сума траншу від МВФ. Якщо закон не приймуть, то Україна отримає 1,5 млрд доларів, замість 8 млрд доларів.

30 березня Верховна Рада ухвалила в першому читанні проєкт "антиколомойского" закону. Після прийняття закону в цілому, повернення націоналізованих банків колишнім власниками буде заборонено. У тому числі "Приватбанк" неможна буде повернути олігарху Ігорю Коломойському. Також закон визначає порядок розгляду результатів аудиту, на підставі якого суд повинен виносити рішення: раніше ця процедура залишалася неврегульованою і фактично залежала від особистого переконання суддів.

До другого читання законопроєкту депутати подали рекордні для українського парламенту 16 тисяч правок.

Докладніше читайте у матеріалі Юлії Самаєвої "Коломокриза" ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі