Рада планує узгодити українське законодавство про об’єкти підвищеної небезпеки з євростандартами

Поділитися
Рада планує узгодити українське законодавство про об’єкти підвищеної небезпеки з євростандартами
Народні депутати ухвалили у першому читанні відповідний законопроєкт.

Верховна Рада ухвалила у першому читанні проєкт закону №4407 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо об'єктів підвищеної небезпеки». Документ підтримали 317 народних депутатів.

«Реалізація законопроєкту сприятиме підвищенню ефективності державного регулювання у сфері діяльності суб’єктів господарювання, пов’язаної з об’єктами підвищеної небезпеки, і зниженню рівня ризику виникнення значних аварій на ОПН», - йдеться у пояснювальній записці.

Вказано, що документ повинен зробити українське законодавство відповідним Директиві Севезо ІІІ Європейського парламенту про контроль загроз виникнення аварій, пов’язаних із використанням небезпечних речовин.

Зокрема, проєкт закону пропонує впорядкувати процедуру надання об’єктам категорії підвищеної небезпеки. Також у документі йдеться про скасування узгодження плану локалізації та ліквідації аварій, а також про передачу місцевим органам виконавчої влади функцій щодо захисту населення за межами об’єкта.

Крім того, законопроєкт пропонує скасувати декларацію безпеки на об’єктах підвищеної небезпеки. Замість цього передбачено, що під час здачі подібного об’єкту надаватиметься звіт про заходи безпеки. Його мають готувати за спрощеною процедурою, а сам документ повинен бути в публічному доступі. Крім того, проєкт закону зобов’язує суб'єктів господарювання самостійно припиняти виробництво там, де виникла аварія.

Документ також визначає компетентний орган та його повноваження щодо надання інформації державам-членам ЄС, які можуть постраждати від аварій з транскордонними наслідками на підприємствах вищого рівня небезпеки, та одержання аварійного оповіщення в разі аварії на ОПН в інших державах-членах Євросоюзу.

Проєкт закону має вдосконалити механізм координації між відповідними органами нагляду з урахуванням повноважень компетентного органу.

Нагадаємо, під час сьогоднішнього засідання Верховна Рада посилила відповідальність за неправдиве повідомлення про  загрозу безпеці громадян. Зокрема, закон посилює відповідальність за таке повідомлення, якщо воно стосується критично важливі об'єкти інфраструктури; будівлі або споруди, що забезпечують діяльність органів державної влади; установи охорони здоров'я або освіти.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі