Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроєкт №4162 "Про внесення змін до Закону України "Про туризм" та деяких інших законодавчих актів щодо основних принципів розвитку туризму". За документ проголосував 261 народний депутат, передає "Інтерфакс-Україна".
Проєкт закону пропонує ввести Єдиний туристичний реєстр - державну електронну систему, яка міститиме відомості про всіх суб'єктів туристичної діяльності.
У пояснювальній записці зазначено такий реєстр:
- дозволить мінімізувати корупційну складову в частині організації туристичної діяльності;
- створить умови для ефективного функціонування ринку туристичних послуг та його розвитку;
- сприятиме підвищенню якості національного туристичного продукту до рівня міжнародних і європейських стандартів.
Відповідно до законопроєкту, суб'єкт господарювання зможе придбати право на здійснення туристичної діяльності за допомогою, подавши до Міністерства культури й інформаційної політики повідомлення про початок її здійснення.
Крім того, документ передбачає заміну ліцензування туроператорської діяльності на внесення відомостей про суб'єкта туристичної діяльності до Єдиного туристичний реєстр за допомогою повідомлення про початок здійснення діяльності.
Проєкт закону пропонує розробити основний програмний документ держави в галузі туризму, на підставі якого будуть розробляти відповідні регіональні та місцеві програми розвитку галузі.
Крім того, документ пропонує створити у складі місцевих бюджетів спецфонди розвитку туризму. Їх планують наповнювати за рахунок туристичного збору. Гроші з таких фондів дозволяється використовувати тільки для реалізації пріоритетів держави в галузі туризму відповідно до затверджених програм розвитку туризму.
Нагадаємо, 29 квітня під час позачергового засідання Верховна Рада також прийняла закон №4381 "Про внесення змін до закону "Про культуру" щодо загальних засад надання населенню культурних послуг". Серед іншого, в документі йдеться про те, що стратегію розвитку культури на п'ять років буде затверджувати Кабінет міністрів.
Також закон вводить моніторинг реалізації держполітики в сфері культури. Це повинна бути система регулярного спостереження, оцінки і прогнозу динаміки кількісних і якісних змін стану сфери культури.