Рада підтримала зміни у правила гри «забудовник-влада»

Поділитися
Рада підтримала зміни у правила гри «забудовник-влада»
Наріжним каменем будівельної реформи є зниження корупційних ризиків шляхом цифровізації дозвільних процесів.

Народні депутати підтримали у першому читанні проєкти законів щодо внесення змін до законодавчих актів, що стосуються реформи містобудування. Під час голосування на позачерговому засідання 1 липня законопроєкт №5655 отримав у 309 голосів «за», законопроєкт №5656 – 325.

Законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності» пропонує посилення відповідальності за підготовку проєктної документації і її експертизи.

З одного боку, передбачена доволі суттєва лібералізація процесу дозволів і оформлення будівництва. З іншого – повний перехід в цифру в рамках взаємодії забудовника з дозвільними процессами, аби зменшити кількість особистих контактів із чиновниками і як наслідок – підвищення корупційних ризиків.

Крім того, у документ закладено інструменти боротьби з недоброчесними забудовниками та захисту прав покупців, котрих ділки використовують як таран для узаконення проблемних об'єктів.

Скріншот Youtube

Законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності» передбачає перерозподіл надходжень державного та місцевих бюджетів:

  • 70% збору за державну реєстрацію у сфері містобудівної діяльності, що здійснюється виконавчими органами місцевих рад, – до місцевих бюджетів за місцем надання послуг;
  • 30% збору за держреєстрацію у сфері містобудівної діяльності, а також 30% плати, яка стягується нотаріусами, – до спецфонду держбюджету (кошти в подальшому спрямовуються на роботу Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва).

Чому українські міста забудовуються хаотично й неякісно, приносячи надприбутки забудовникам і маржу корумпованим чиновникам? Як так вийшло, що покупці стали тараном для узаконення будівництва об'єктів із порушеннями? Як державі утримати в розумних межах лібералізацію дозвільної системи? Читайте в другій частині інтерв'ю Інни Ведернікової з Олексієм Чернишовим. Перша частина інтерв'ю доступна за посиланням.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі