Рада не змогла створити Державне бюро розслідувань

Поділитися
Рада не змогла створити Державне бюро розслідувань Рада не змогла створити Державне бюро розслідувань
Тільки 122 народних депутати за необхідних 226 віддали свої голоси за прийняття законопроекту в першому читанні.

Верховна Рада України не змогла прийняти за основу або відправити на повторне перше читання законопроект про Державне бюро розслідувань (ДБР).

Прийняття за основу проекту закону (№3042) підтримали 122 народних депутати з 313 на засіданні парламенту у вівторок, 3 червня.

За те, щоб повернути законопроект на повторне друге читання, проголосувало 204 парламентарії.

Народний депутат фракції "Батьківщина", автор законодавчої ініціативи Андрій Кожем'якін на засіданні у вівторок зазначив, що законопроект необхідно підтримати для того, щоб "прибрати з прокуратури слідство, і віддати його Державному бюро розслідувань".

Разом з тим, у пояснювальній записці зазначається: "Метою проекту закону є створення організаційно-правових засад запобігання та протидії корупції серед вищих посадових осіб держави, суддів і прокурорів, запобігання корупції при формуванні єдиного органу законодавчої влади і недопущення зрощення бізнесу та політики, а також належного розслідування злочинів, тортур і пов'язаних з ними злочинів".

Для досягнення зазначеної мети цей законопроект визначає правові основи організації, повноваження та порядок діяльності Державного бюро розслідувань - "центрального органу виконавчої влади зі спеціальним статусом правоохоронного органу, метою створення якого є забезпечення чесності, неупередженості та непідкупності вищих посадових осіб держави, суддів і прокурорів".

У проекті закону пропонують не створювати ДБР на базі існуючих спеціальних підрозділів, зокрема МВС і СБУ, "які не стали перешкодою на шляху поширення корупції у вищих ешелонах влади".

Законопроект передбачає, що ДБР - центральний орган виконавчої влади зі спеціальним статусом і одночасно - правоохоронний орган, створює його Кабінет міністрів України. Службовці бюро отримують статус державних службовців.

На ДБР покладають такі функції, як: участь у формуванні та реалізації єдиної державної антикорупційної політики, державний контроль за виконанням антикорупційного законодавства державними органами, їхніми посадовими особами, координація реалізації органами виконавчої влади антикорупційної стратегії, а також виконання державної програми запобігання і протидії корупції.

Окрім того, проект закону передбачає, що до повноважень бюро входить досудове розслідування кримінальних корупційних правопорушень, злочинів, пов'язаних із тортурами, які здійснюють працівники правоохоронних органів. Разом з тим, до функцій ДБР належить оперативно-розшукова діяльність. !zn

Читайте також:

Силовики затримали членів банди, які могли стріляти у Кернеса

МВС звільнило за порушення присяги 12 тисяч кримських міліціонерів

МВС встановило причетних до подій в Одесі 2 травня

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі