Рада наблизилася до скасування переведення годинників

Документ
Поділитися
Рада наблизилася до скасування переведення годинників © Главред
Народні депутати ухвалили за основу відповідний законопроєкт.

Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт №4201 “Про обчислення часу в Україні”, який серед іншого пропонує скасувати сезонну зміну часу. Документ підтримали 277 народних депутатів.

“Законопроєкт, що вноситься, не тільки спрямований на вирішення питань щодо визначення правових засад обчислення часу в Україні, а й покликаний забезпечити захист територіальної цілісності та зміцнення національної безпеки України, оскільки, як відомо, на тимчасово окупованих територіях України встановлений час держави-агресора – Російської Федерації. Тому встановлення і закріплення на всій території України без виключення єдиного київського часу в свою чергу дозволить зміцнити й безпекові позиції України та сприятиме деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій”, - йдеться у пояснювальній записці. 

У законопроєкті йдеться про те, що в України для обчислення календарної дати використовується григоріанський календар. Також вказано, що початковою точкою для обчислення календарної дати є 00 годин 00 хвилин 00 секунд 1 січня 1 року. 

Згідно з документом, в Україні час обчислюють за Києвом, який є єдиним для всієї території держави. Законопроєкт також передбачає, що сезонного переходу часу в Україні більше не буде. 

В документі йдеться про те, що розпорядок дня органів держвлади та місцевого самоврядування, їх посадовців та службових осіб встановлюється за київським часом. Те саме стосується підприємств, установ і організацій усіх форм власності 

Водночас судновий час в морі, згідно із законопроєктом, мають обчислювати за міжнародною системою годинних поясів. Під час перебування суден на рейдах (у портах) іноземних держав використовується час, який установлено на відповідних рейдах (у портах). 

Вперше перехід на зимовий та літній час був введений у Великій Британії в 1908 році. В СРСР (і в Україні, відповідно) перехід на зимовий час регулярно здійснюється з 1981 року. Переведення годинників в країнах Євросоюзу є обов'язковим з 2001 року. На сьогодні понад 110 країн світу переходять на літній і зимовий час.

З 2019 року в Євросоюзі планували скасувати переведення стрілок годинника. Згідно з опитуванням, 80% європейців висловилися проти переходу на літній і зимовий час, тому що відчувають погіршення самопочуття у ці періоди. В Україні також планують відмовитися від переходу на літній час. Чотири десятиліття переходу на зимовий і літній час показали, що особливої користі економіці це не приносить, а здоров'ю, найчастіше, шкодить.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі