"Усвідомлюючи, що нищення інституційних основ означатиме визнання Парламентською Асамблеєю Ради Європи своєї політичної неспроможності слідувати власним рішенням та публічну демонстрацію відходу від цінностей та принципів Ради Європи – верховенства права, демократії та прав людини, змушуватиме Верховну Раду України та її Постійну делегацію у Парламентській Асамблеї Ради Європи здійснити повний перегляд засад, на яких будується співробітництво з Асамблеєю та механізмів такої співпраці", - йдеться у додатку до документа.
При цьому в самій заяві йдеться про засудження намагань повернути повноваження російській делегації в ПАРЄ
"Засудити намагання зняти обмежувальні заходи у відношенні постійної делегації Російської Федерації у Парламентській асамблеї Ради Європи в обхід резолюцій Асамблеї та внесення змін до статутних документів, які змінюють засадничі принципи діяльності Організації", - йдеться у проекті заяви.
Зазначено, що ухвалення документу сприятиме захисту національних інтересів України та її громадян в умовах російської агресії. Окрім того ухвалення документу забезпечить ознайомлення керівництва та парламентів держав-членів Ради Європи з системними порушеннями Росією взятих на себе зобов'язань в рамках РЄ.
"Заява стане ще одними чинником у колективних зусиллях міжнародної спільноти, спрямованих на припинення РФ цієї ганебної практики і намагань знищити засади діяльності найавторитетнішої Асамблеї на європейському континенті, яка захищає принципи демократії, захисту прав людини та верховенства права", - йдеться у пояснювальній записці до заяви.
Серед ініціаторів документу голова постійної делегації України в ПАРЄ Володимир Ар'єв, заступники глави делегації в Асамблеї Сергій Соболєв, Георгій Логвинський, Марія Іонова, члени делегації Борислав Береза, Олена Сотник, Олег Ляшко, перший віце-спікер Верховної Ради, член делегації в ПАРЄ Ірина Геращенко , віце-спікер парламенту Оксана Сироід, глава делегації Верховної Ради в ПА ЄС - Східні сусіди (ПА ЄВРОНЕСТ) Борис Тарасюк.
Нагадаємо, у червні Бюро Парламентської Асамблеї Ради Європи ініціювало внесення змін до правил процедури Асамблеї на осінній сесії органу, які дадуть можливість російській делегації повернутися на тих умовах, в яких вона зацікавлена.
Раніше колишній голова ПАРЄ Мікеле Ніколетті наполягав на продовженні діалогу з російським парламентом. Він висловив жаль у зв'язку з тим, що РФ, формально уникаючи продовження санкцій, самостійно відмовилася від участі у роботі ПАРЄ.
У грудні 2017 року делегації 20 країн-членів Парламентської асамблеї Ради Європи підписали декларацію, в якій закликали припинити спроби повернути Росію до ПАРЄ. Своєю чергою сенатор РФ Олексій Пушков заявив про те, що російська делегація у 2018 році не повернеться до Парламентської асамблеї Ради Європи.
Детальніше про ситуацію з поверненням Росії у ПАРЄ читайте в матеріалі Дмитра Кулеби "Рада Європи і "божевільний"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".