Учасники засідання Ради міністрів Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ), яка проходить в Базелі, не змогли прийняти підсумковий документ щодо України з-за відсутності консенсусу.
Про це заявив чинний голова ОБСЄ, начальник федерального департаменту закордонних справ Швейцарії Дідьє Буркхальтер.
Підбиваючи підсумки дискусії, він сказав: "Нам не вдалося досягти консенсусу з усіх питань, пов'язаних з проектом декларації щодо кризи в Україні і навколо неї. Обговорення показує, що є розбіжності в оцінках причин кризової ситуації".
"Ми дійсно не змогли прийти до консенсусу з декларації по Україні сьогодні, але підходимо до нього все ближче, сподіваюся, в кінці кінців, ми зможемо її досягти. Головним пунктом розбіжності стали різні точки зору на причини української кризи. Зараз консенсусного думки з цього питання немає", - додав він.
Буркхальтер також заявив, що оголошене припинення вогню між так званими "ДНР" і "ЛНР", з одного боку, і Києвом - з іншого, є позитивним розвитком подій і знаходиться в руслі Мінських домовленостей і відповідає їх духу.
"Але слід проявляти обережність. Тут є багато аспектів, які до кінця незрозумілі. Але це позитивний розвиток подій, ми обговорювали це питання з Росією, з Україною в ході різних двосторонніх зустрічей", - додав Буркхальтер.
4 грудня, після наради президента України Петра Порошенка з керівниками силових відомств стало відомо, що 9 грудня в зоні антитерористичної операції має розпочатися День тиші.
Відомо, що режим припинення вогню, згідно з Мінським домовленостями, у східній Україні не дотримується, відведення важких озброєнь на практиці немає. Також всупереч Мінським угоди 2 листопада в окупованому Донбасі були проведені псевдовыборы.
У зв'язку з сумнівними успіхами діяльності ОБСЄ щодо реального врегулювання кризи в Донбасі глава МЗС України Павло Клімкін передрік ОБСЄ забуття із-за бездіяльності.