Верховна Рада прийняла за основу законопроект №3743 "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю". За документ, який посилює відповідальність учасників перевезень та вводить нові штрафи за порушення габаритно-вагових параметрів, проголосували 270 народних депутатів, повідомила пресслужба Міністерства інфраструктури.
Так, законопроект пропонує встановити для вантажовідправників штраф у розмірі 34 тис. грн. за порушення при внесенні відомостей у товарно-транспортні накладні або інші документи на вантаж.
Для користувачів або власників транспорту за перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм в залежності від відсотку перевантаження законопроект пропонує встановити такі штрафи:
- до 2 % включно у розмірі 1700 грн;
- від 2% до 5% у розмірі 5100 грн;
- від 5% до 10% у розмірі 8500 грн (залишені без змін);
- від 10% до 20% у розмірі 17 тис. грн (залишені без змін);
- від 20% до 30% у розмірі 34 тис. грн;
- понад 30% у розмірі 51 тис. грн.
За відмову від проходження габаритно-вагового контролю передбачений штраф у розмірі 51 тис. грн.
“Штраф для посадових осіб суб’єктів господарювання, громадян-суб’єктів підприємницької діяльності та/або водіїв за невиконання законних вимог працівників Укртрансбезпеки щодо перевірки дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт, усунення порушень законодавства з безпеки на автомобільному транспорті або створення перешкод для виконання покладених на них обов’язків, завдань у розмірі 51 тис. грн”, - зазначили у Мінінфраструктури.
Також законопроект збільшує штрафи для водіїв за невиконання ними вимог про зупинку з 3400 грн до 51 тис. грн.
Окрім того, проект закону пропонує запровадити адміністративну відповідальність за порушення, зафіксовані в автоматичному режимі.
7 вересня Кабінет міністрів вирішив ввести цілодобовий ваговий контроль вантажівок для того, аби не допустити руйнування дорожнього покриття. Для цього крім загальних заходів габаритно-вагового контролю, заплановано закупити відповідне обладнання і відремонтувати наявні спеціально обладнані місця здійснення ГВК.