Рада хоче посилити адмінвідповідальність за незаконну торгівлю пальним

Поділитися
Рада хоче посилити адмінвідповідальність за незаконну торгівлю пальним
Депутати ухвалили у першому читанні необхідний для цього законопроект.

Верховна Рада ухвалила у першому читанні ухвалила законопроект №2515 “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення адміністративної відповідальності за незаконну торгівлю пальним”. За документ проголосували 244 депутати. 

Законопроект пропонує внести зміни до чинної редакції Кодексу України про адміністративні правопорушення за допомогою запровадження нового складу проступку (ст. 161-1 Порушення порядку торгівлі пальним), що передбачає адміністративну відповідальність за: 

- оптову або роздрібну торгівлю  пальним без наявності документів дозвільного характеру, якщо їх одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди); 

- порушення правил торгівлі пальним; 

- повторну протягом року оптову або роздрібну торгівлю пальним без наявності документів дозвільного характеру, якщо їх одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди). 

Окрім того, документ пропонує визначити тих, хто уповноважений на складання протоколів про адміністративні правопорушення, а саме: 

- посадові особи органів Національної поліції та органів державної фіскальної служби; 

- посадові особи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів. 

Посадовцям Нацполіції та ДФС пропонується дозволити вилучати, до прийняття судом рішення у справі про адміністративне правопорушення:  

- пальне; 

- транспортні засоби 

- ємності та обладнання, що використовувалось під час незаконної реалізації пального; 

- гроші, одержані внаслідок вчинення адміністративного правопорушення (частина четверта статті 265 КУпАП).  

“Частиною п'ятою статті 265 КУпАП пропонується встановити заборону щодо передачі вилучених речей та документів, під час застосування процедури вилучення речей та документів, на зберігання особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, що дозволить забезпечити надійне зберігання доказової бази та сприятиме об'єктивному розгляду справ та забезпеченню виконання постанов у справах про адміністративні правопорушення”, - йдеться у пояснювальній записці. 

Проект закону також передбачає запровадження процесуальних механізмів, які унеможливлюють зловживання судами, під час розгляду справ про адмінпорушення. Це пропонується зробити за допомогою заборони передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд трудовому колективу (ст. 21 КУпАП) та закриття справи у зв'язку з малозначністю вчиненого правопорушення (ст. 22 КУпАП).  

Крім того, з метою врахування балансу рівності сторін адміністративно-деліктного провадження та удосконалення інституту апеляційного перегляду постанов у справах про адміністративні правопорушення законопроектом запропоновано надати право апеляційного оскарження постанов суб'єкту складання протоколу про адміністративне правопорушення.      

Нагадаємо, напередодні Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект №2695 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення в сфері безпеки дорожнього руху". За документ проголосували 282 народних депутата. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі