Рада хоче модернізувати платіжний ринок України

Документ
Поділитися
Рада хоче модернізувати платіжний ринок України © Василь Артюшенко, ZN.UA
Народні депутати ухвалили у першому читанні відповідний законопроєкт.

Верховна Рада ухвалила за основу проєкт закону №4364 “Про платіжні послуги”. За документ проголосували 277 народних депутатів.

“Метою прийняття законопроєкту є зміна підходів до правового регулювання платіжного ринку, розширення кола надавачів платіжних послуг та упорядкування їх діяльності на платіжному ринку, встановлення правил надання платіжних послуг в Україні, встановлення вимог до надавачів платіжних послуг, посилення захисту прав споживачів цих послуг, підвищення безпеки та ефективності надання платіжних послуг, сприяння інноваціям та приведення законодавства України у відповідність до законодавства ЄС”, - йдеться у пояснювальній записці.

Документ пропонує встановити перелік фінансових та нефінансових платіжних послуг та коло їх надавачів. Так, в Україні планують надавати дев’ять платіжних послуг. Із них сім мають бути фінансовими, дві – нефінансовими.

Також проєкт закону визначає вимоги до авторизації діяльності на ринку платіжних послуг. Зокрема, мова йде про порядок видачі ліцензії на надання платіжних послуг та включення  надавачів платіжних послуг до Реєстру платіжної інфраструктури. Крім того, документ передбачає створення та подальшу діяльність малих платіжних установ зі спрощеними до них вимогами.

У законопроєкті йдеться про те, що небанківські фінансові установи зможуть здійснювати платіжні операції без обов’язкової участі в платіжних системах. Згідно із проєктом, випускати електронні гроші, емітувати платіжні картки, відкривати та обслуговувати платіжні рахунки зможуть не лише банки. Таке право отримають інші надавачі платіжних послуг із відповідною ліцензією. Водночас деякі органи державної влади отримають право надавати окремі види платіжних послуг без ліцензії.

Документ передбачає посилення відповідальності за незаконні дії з платіжними інструментами та засобами доступу до банківських та платіжних рахунків. Реалізація законопроєкту дозволить також підвищити вимоги до безпеки платіжних операцій.

Згідно з пояснювальною запискою, ухвалення документу допоможе адаптувати законодавство України до законодавства ЄС. Також це дасть можливість сформувати правову основу для інтеграції платіжної системи України з платіжною системою Євросоюзу. 

Раніше повідомлялося про те, що у 2020 році обсяг переказів трудових мігрантів в Україну склав 12,121 млрд доларів, що на 200 млн доларів більше, ніж у 2019-м (11,921 млрд доларів). 

При цьому на коррахунки банків в 2020 році в Україну надійшло 4,7 млрд дол (в 2019 - 3,8 млрд), через міжнародні платіжні системи - 2,69 млрд дол (в 2019 - 2,2 млрд дол), по неформальних каналах - 4,7 млрд дол (в 2019 - 5,8 млрд дол).

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі