Рада хоче уточнити розмір істотної шкоди від службових злочинів

Поділитися
Рада хоче уточнити розмір істотної шкоди від службових злочинів
Депутати ухвалили відповідний законопроект у першому читанні.

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопрпоект № 2621 "Про внесення зміни до статті 364 Кримінального кодексу України щодо уточнення ознак окремих злочинів у сфері службової діяльності". За документ проголосували 288 депутатів.

"Проект розроблено з метою удосконалення положень Кримінального кодексу України в частині кваліфікації окремих службових злочинів, що сприятиме забезпеченню єдності судової практики при розгляді відповідних справ та приведенню положень чинного законодавства України у відповідність із міжнародними стандартами у сфері боротьби з корупцією", - йдеться у пояснювальній записці.

Законопроект пропонує викласти пункт 3 примітки до статті 364 (зловживання владою або службовим становищем - ред.) Кримінального кодексу України у новій редакції. Зокрема передбачено встановлення, що істотною шкодою у статтях 364, 364-1 (зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми), 365 (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу), 365-2 (зловживання повноваженнями особами, які надають публічні послуги), 367 (службова недбалість) Кримінального кодексу України, якщо вона полягає у завданні матеріальних збитків, вважається така шкода, яка в сто і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

Читайте також: Верховна Рада змінила графік засідань

Нагадаємо, 13 травня Верховна Рада у першому читанні ухвалила законопроект № 3354 "Про внесення змін до статті Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за невиконання законних вимог та перешкоджання діяльності народного депутата України, Рахункової палати, депутата місцевої ради". За документ проголосували 312 депутатів.

Проект закону пропонує встановити адміністративну відповідальність за ненадання відповіді на депутатське звернення, депутатський запит. Також документом передбачено збільшення розміру чинних санкцій за невиконання законних вимог народного депутата України, Рахункової палати, члена Рахункової палати.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі