Путіна окупував Крим та Донбас, щоб заблокувати реформістський прозахідний курс України – Деніел Фрід

Відео
Поділитися
Путіна окупував Крим та Донбас, щоб заблокувати реформістський прозахідний курс України – Деніел Фрід © Сайт президента России
Квітуча Україна буде означати також й поразку путінізму, вважає дипломат.

Американський дипломат, колишній заступник Державного секретаря Сполучених Штатів з питань Європи та Євразії та координатор санкційної політики Сполучених Штатів під час адміністрації президента Барака Обами Даніел Фрід під час дискусії "Хто воює проти світової демократії?" Київського безпекового форуму у п'ятницю сказав про те, що Володимир Путін напав на Україну e 2014 році не для того, щоб анексувати Крим та захопити Донбас, а для того, щоб заблокувати реформістський прозахідний курс України.

Відповідаючи на запитання, чи не вважає він, що в межах цього критичного реалістичного мислення буде логічним, щоб Захід остаточно включив Україну у свою ментальну, геополітичну і безпекову мапу, Фрід сказав, що питання України в зовнішній політиці Сполучених Штатів розглядається саме з таких позицій.

"Трамп під час кампанії 2016 року і впродовж перших тижнів чи, можливо, місяців при владі піддавався спокусі домовитися в дещо брудний спосіб з Росією коштом України. Є певні докази цього. Але йому не вдалося цього зробити через опозицію демократів і багато в чому спротив з боку багатьох республіканців", - сказав Фрід під час онлайн-трансляції, яку вели організатори КБФ.

Питання цінностей, які мають бути покладені в основу нашої легітимної зовнішньої політики, - це те, що обговорюється сьогодні активно. Твитнуть Поделиться

Дипломат вважає, що найкраща зовнішня політика формується тоді, коли інтереси співпадають з цінностями.

"Те ж саме стосується і нашої політики щодо України. Успішна Україна, тобто, суверенна, демократична і процвітаюча означатиме переконливу перемогу не лише для Сполучених Штатів та Заходу, і перш за все, звичайно, для України, але це буде означати також поразку путінізму", - сказав він.

Путін напав на Україну у 2014 році не для того, щоб анексувати Крим і захопити Донбас, а для того перш за все, щоб заблокувати реформістський прозахідний курс України. Це конче важливо для російського наративу. Твитнуть Поделиться

"Уявіть собі, якби Україна більш-менш пішла тим же курсом, яким 30 років тому пішла Польща. Така Україна завдала б нищівного удару путінізму, оскільки б продемонструвала росіянам, що альтернативний шлях можливий і для них", - додав Фрід.

Для росіян ототожнення з українцями означає, що успішна європейська Україна показала б всю неправдивість російської тези про те, що Росія – це окрема цивілізація, і що загальні правила демократії до неї застосувати неможливо, вважає дипломат.

У цьому він бачить і можливість, але також і відповідальність.

"Україна має можливість зробити все необхідне всередині своєї країни, аби зміцнити свою стратегічну позицію. І тут я можу провести ще одну аналогію із Польщею. Головні внутрішні реформи Польщі, які розпочалися і тривали кілька років після 1989 року, були рішучими, успішними, і саме вони заклали підвалини для вступу Польщі в Європейський Союз та НАТО. До того, як Польща достатньою мірою не показала свою успішність, такі кроки були неможливими", - сказав Фрід.

Виклик для України величезний. Твитнуть Поделиться

"Але зараз ми знаємо, що така успішна внутрішня трансформація, яка відповідає зовнішньополітичним прагненням, є можливою. Єдиним способом для України унеможливити сценарій підписання "Ялтинської угоди" за її спиною якраз полягає в тому, щоб забезпечити цю внутрішню роботу на додаток до дипломатичних зусиль у Брюсселі, Берліні чи Вашингтоні", - резюмував дипломат.

Читайте також: Важко повернутися до світу, де автоматично сприймається лідерство США – Епплбаум

Довідка ZN.UA
Київський Безпековий форум – провідний міжнародний форум України з обговорення проблем миру і безпеки. Заснований у 2007 році.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі