Співпрацю та інтеграцію в СНД доручено розглядати як ключовий напрямок зовнішньої політики Росії.
Президент Росії Володимир Путін доручив Міністерству закордонних справ РФ спільно з іншими федеральними органами виконавчої влади розглядати розвиток багатосторонньої взаємодії та інтеграційних процесів на просторі Співдружності Незалежних Держав (СНД) як ключовий напрямок зовнішньої політики Росії.
Про це йдеться в указі Президента "Про заходи щодо реалізації зовнішньополітичного курсу РФ", повідомляє прес-служба Кремля.
Зокрема, доручається послідовно проводити курс на подальший розвиток різнопланової співпраці держав - учасниць СНД у соціально-економічній, гуманітарній, правоохоронній та інших сферах; сприяти вступу в силу і практичної реалізації договору про зону вільної торгівлі від 18 жовтня 2011 Путіну не терпиться втягнути Україну якщо не в Митний союз, то в єдиний економічний простір
Доручено продовжувати активно розширювати взаємодію з Білоруссю в рамках Союзної держави; сприяти поглибленню євразійської інтеграції в рамках Митного союзу і Єдиного економічного простору РФ, Білорусі та Казахстану і створення до 1 січня 2015 р. Євразійського економічного союзу (ЄврАзЕС). При цьому необхідно виходити з відкритості цих процесів для приєднання інших держав, перш за все членів Євразійського економічного співтовариства та учасників СНД, сприяти міжнародному позиціонуванню нових інтеграційних структур.
Крім цього, доручено зміцнювати організацію договору про колективну безпеку, її механізми оперативного реагування на сучасні виклики і загрози та її миротворчий потенціал, вдосконалювати зовнішньополітичну координацію в рамках цієї організації.
Дано доручення продовжувати активно брати участь у пошуку шляхів вирішення придністровської проблеми на основі поваги суверенітету, територіальної цілісності і нейтрального статусу Молдавії при визначенні особливого статусу Придністров'я. Доручено продовжувати послідовну роботу в інтересах врегулювання нагорно-карабахського конфлікту у взаємодії з іншими державами - співголовами Мінської групи ОБСЄ і на основі принципів, викладених у спільних заявах Президентів РФ, США і Франції, зроблених у 2009-2011 рр..
Крім цього, необхідно активно сприяти становленню Республіки Абхазія та Республіки Південна Осетія як сучасних демократичних держав, зміцненню міжнародних позицій, забезпеченню надійної безпеки і соціально-економічному відновленню цих республік, наголошується в указі.