Про це сказав на саміті YES в Києві історик з Гарвардського університету Ніалл Фергюсон.
"Якби 12 місяців тому мені хтось сказав, що відбудеться анексія Криму, і що суверенна країна, якій гарантували цілісність в Будапешті, втратить частину території, я би не повірив. Але це сталося. І нам знову довелося повернутися до історії про хороших і поганих, де ЄС – це хороший персонаж, а Путін поганий", - вважає Фергюсон.
Він додав, що Євросоюз не правильно оцінив позицію Москви щодо зближення України з Євросоюзом. І саме тому Путін дозволив собі радикальні кроки.
Він також додав, що помилку зробив і президент США Барак Обама, який заявив, що його країна більше не буде "світовим поліцейським" і не втручатиметься у війни. Кремль це зрозумів по-своєму, вирішивши, що тепер Вашингтон не заважатиме йому силою втілювати імперські амбіції.
"Війна не сталася б, якби Барак Обама не сказав, що США більше не світовий поліцейський. Це була помилка. І росіяни зробили свої висновки", - наголосив історик.
В цей же час, колишній міністр закордонний справ Німеччини Йошка Фішер заперечив Фергюсону, заявивши, що Росія вторгнулася в Україну не через асоціацію з ЄС, а у відповідь на Євромайдан.
Повстання в Україні, на думку німецького дипломата, кинуло виклик російському тоталітарному порядку.
Нагадаємо, що екс-голова МВФ Домінік Стросc-Кан вважає, що санкції сильно вдарили по Росії, але не зупинять її. !zn