Путін тримає владу слабкіше, ніж багато хто зараз думає — The Telegraph

Поділитися
Путін тримає владу слабкіше, ніж багато хто зараз думає — The Telegraph © Getty Images
В газеті вважають, що Путіну залишилося сміятися недовго.

Росія, хоча й залишається серйозною загрозою для України, Грузії та Молдови, з геополітичного погляду є слабшою, ніж будь-коли за останні століття. Кремлівський режим разом із залежною Білоруссю є одним з останніх оплотів деспотизму XIX століття.

Путін та його прибічники добре розуміють, що їхня влада може значно послабитися, якщо Україна зуміє остаточно вирватися з-під його контролю і почне економічно наздоганяти інші країни Східної Європи, які вже вийшли з російської сфери впливу.

Тому, попри заяви Путіна про те, що "всі карти у нього на руках", це здебільшого пусті слова. Маючи дві європейські країни з ядерною зброєю і щонайменше чотири європейські країни з ВВП, вищим за російський, Європа більш ніж здатна взяти на себе відповідальність за власну оборону від Росії, яка все ще перебуває у відносному геополітичному занепаді. Якщо, звісно, Сполучені Штати зможуть змусити її до цього, вважає Марк Бролін, геополітичний стратег.

Більше того, є сенс у тому, що Сполучені Штати зміщують свій стратегічний фокус на протидію Китаю, який зараз є їхнім головним геополітичним суперником. Запобігання кризі на Тайвані в інтересах усіх, тому цей поворот вигідний і Європі.

Хоча Трамп наполягає на перерозподілі тягаря всередині НАТО, він не може дозволити собі повністю відштовхнути європейських союзників, не підірвавши при цьому стратегічні інтереси США. Навіть якщо він спробує, Конгрес навряд чи дозволить йому зробити такі радикальні кроки, як вихід з НАТО.

Крім того, в міру того, як європейські члени Альянсу стають більш реалістичними щодо необхідності інвестувати у власну оборону, їхня цінність як військових партнерів США зростає, додає стратег.

Бролін стверджує, що збоку нинішньої адміністрації США нерозумно ставитися до Росії як до супердержави й без необхідності погоджуватися на великі російські територіальні здобутки ще до початку мирних переговорів. 

"В найближчі роки Європа, ймовірно, зможе протистояти Росії з більшою впевненістю в собі. Коли це станеться, пережитки минулого в Москві, які сильно залежать від міфу про те, що Захід слабкий і занепадаючий, цілком можуть зіткнутися з дедалі важчою боротьбою за утримання влади", — пише стратег.

Вірте чи ні, але Путін тримає владу слабкіше, ніж багато хто зараз думає. Хтось повинен сказати про це Білому дому, підсумував Бролін.

Раніше Марк Тіссен, колумніст The Washington Post зазначав, що Путін серйозно прорахувався. Реальність така, що Росія не має ні військ, ні обладнання для досягнення військових цілей Путіна в Україні, додає Тіссен.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 2
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
And K
2 Квiтня, 19:38
Англичанка снова гадит. Это те же люди которые сказали в 22м "давайте просто воевать, потому что путин лох?" Ах да, это ТЕ ЖЕ ЛЮДИ. Британия хочет, ей ВАЖНО, чтобы континентальная Европа умывалась в крови. Совсем надо историю не знать, чтобы не понимать сего
Відповісти Цитувати Поскаржитись
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі