«Путін сприйняв невизначеність ЄС щодо східних сусідів як запрошення до агресії»: Кулеба закликав модернізувати «Східне партнерство»

Поділитися
«Путін сприйняв невизначеність ЄС щодо східних сусідів як запрошення до агресії»: Кулеба закликав модернізувати «Східне партнерство» © https://mfa.gov.ua/
Він назвав три аспекти для модернізації.

У зв’язку із повномасштабним вторгненням російської армії в Україну програма Європейського Союзу «Східне партнерство», започаткована у 2009 році і спрямована на зміцнення стосунків ЄС з його східними сусідами має докорінно змінитися, заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в онлайн-виступі на міністерській зустрічі «Східного партнерства».

Відзначивши успіхи «Східного партнерства», зокрема угоду про асоціацію для України, Грузії та Молдови, безвізовий режим для наших громадян, надання Україні та Молдові статусу кандидатів на вступ в ЄС, а Грузії - європейської перспективи, Кулеба підкреслив наслідки того, що євроінтеграція України відбувається недостатньо швидко.

«У той час як одна країна регіону цілеспрямовано втілювала агресивну та антиєвропейську політику, стратегія ЄС мала бути зосереджена на тому, щоб зменшити сіру зону невизначеності на схід від свого кордону та інтегрувати ті країни, які прагнули захищати свій європейський вибір та ідентичність. Путін сприйняв невизначеність ЄС щодо східних сусідів як запрошення до агресії», - підкреслив глава МЗС України.

Кулеба вважає, що «Східне Партнерство» потребує реформування, тож запропонував три ключові принципи модернізації:

  • ініціатива має стати транзитним інструментом для тих країн, які зацікавлені у зміцненні політичної асоціації та економічної інтеграції з ЄС;
  • має надалі втілюватися інструмент «Глобальна Європа» з бюджетом у майже 80 мільярдів євро; 
  • «Східне партнерство» має стати інструментом поглиблення секторальної співпраці з ЄС у галузях безпеки, міграції, енергетики, транспорту, протидії гібридним загрозам і дезінформації. При цьому ключовим компонентом має бути саме безпека.

Міністр наголосив, що попри повномасштабну війну Україна продовжує впроваджувати структурні реформи та налаштована виконати всі кроки, визначені Європейською комісією для початку переговорів про вступ.

Війна, розв’язана Росією проти України, дуже змінила акценти в євроінтеграції. Раніше ми тримали фокус на наближенні законодавства, тепер перед нами значно серйозніші виклики. Російська агресія спричинила руйнування майже в усіх секторах України, охоплених євроінтеграційними зобов’язаннями. Як не перетворити шлях до ЄС на історію, що ніколи не закінчується, читайте у статті Любові Акуленко.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі