Президент Росії Володимир Путін в інтерв'ю італійській газеті Il Corriere della Sera висловив свою точку зору щодо причин виникнення кризи в Україні.
Про це повідомляє прес-служба Кремля.
"Адже звідки виникла криза навколо України? Причина, здавалося б, абсолютно не відповідає тим, що ми маємо сьогодні у вигляді абсолютної трагедії, пов'язаної з великими людськими жертвами на південно-сході України. Навколо чого спір зародився: колишній президент Янукович сказав, що він повинен подумати про підписання договору про асоціацію України з ЄС і, може бути, домогтися якихось змін та провести консультації з Росією як з основним торговельно-економічним партнером. У цьому зв'язку або під цим приводом почалися заворушення в Києві. Вони були активно підтримані і нашими європейськими партнерами, і американськими. Потім переворот – абсолютно антиконституційне дію. Нові власті заявили, що вони підписують договір, але відкладають його імплементацію до 1 січня 2016 року. Питається, навіщо переворот робили? Навіщо довели справу до громадянської війни?" - заявив Путін.
Президент РФ додав, що "якщо б американці і європейці сказали тим, хто здійснює такі антиконституційні дії: ми вас не будемо підтримувати ні при яких обставинах, якщо ви таким чином будете приходити до влади; ідіть на вибори і перемагайте (і у них стовідсотковий, до речі кажучи, був шанс перемогти, всі про це знають) – ситуація розвивалася б зовсім інакше, зовсім інакше. Так що я вважаю, що причина цієї кризи цілком рукотворна, і це результат непрофесійних дій з боку нашого партнера, і супровід цього процесу абсолютно неприйнятний".
Крім того, Путін сказав, що фіндопомога Україні від Європи могла б бути набагато більшою: "якщо вже ми говоримо про те, хто що може, повинен зробити, – я вважаю, що, звичайно, Євросоюз міг би надати набагато більш масштабну фінансову допомогу Україні".
До всього, Путін вважає, що закони по Донбасу Україна повинна погодити з терористами. Росія "зацікавлена і буде прагнути до повного і безумовного виконання усіх Мінських угод, так як іншого шляху до врегулювання конфлікту в Донбасі не існує". У той же час, українська влада "повинна вести прямі переговори і погоджувати закони по Донбасу з "ЛНР" і "ДНР".
"Вважаю, що документ, який ми погодили у Мінську, він називається "Мінськ-2", це самий правильний і, може бути, на сьогоднішній день єдиний вивірений шлях до вирішення цієї проблеми. Проблема в тому, що представники сьогоднішньої влади не хочуть навіть за один стіл переговорів з ними сідати. І на це ми не можемо вплинути. На це можуть вплинути тільки наші європейські і американські партнери. І не треба нас лякати ніякими санкціями. Ми тут зовсім ні при чому, це не наша позиція. Ми хочемо домогтися реалізації цих угод", - сказав Путін.
Він додав, що українська влада повинна надати територіям, які підконтрольні бойовикам, автономію, прийняти закон про проведення муніципальних виборів на цих територіях, і прийняти закон про амністію.
"Все це повинно бути зроблено, так записано в мінських угодах, за погодженням з "Донецької народною республікою" і з "Луганської народною республікою", з цими територіями", - сказав Путін.
"Ключова суть політичного врегулювання - потрібно було припинити активні бойові дії, відвести важку техніку. В цілому це зробили. Є перестрілки; на жаль, досі і жертви є, але немає великомасштабних бойових дій, сторони розведені", - прокоментував Путін.
За словами президента РФ, при виконанні викладених ним умов, лідери бойовиків "готові розглянути можливість вважати себе частиною української держави".
На завершуюче інтерв'ю питання, про що він шкодує найбільше в житті і що вважає помилкою, яку не можна повторити, Путін відповів: "Я не можу нічого такого зараз відтворити. Мабуть, Господь так вибудував моє життя, що мені немає про що шкодувати".
Нагадаємо, що на початку минулого року Російська Федерація анексувала Крим. Слідом за цим на сході України почалися бойові дії, які, за даними СБУ, РНБО, ОБСЄ та НАТО, фінансуються і підтримуються Кремлем.
Після анексії Криму Росією в березні 2014 року, Євросоюз, США і низка інших країн ввели санкції - обмежувальні політичні та економічні заходи відносно Росії, ряду російських, українських, кримських політиків і чиновників, причетних до окупації півострова. Далі Захід посилював санкції у зв'язку з дестабілізацією ситуації на сході України.
Раніше повідомлялося, що, зі слів Путіна, Росія не збирається нападати на НАТО.