Президент Росії Владімір Путін доволі спонтанно прийняв рішення про окупацію Криму. В ефірі радіо НВ російський опозиціонер Дмітрій Гудков заявив, що до останнього планувалося лише визнання незалежності півострова.
"Я розмовляв і питав у людей, що знають, як приймалося рішення, чому був анексований Крим, адже мені ж всі говорили, що план був просто визнати незалежність, не більше того. Путін прийняв це рішення сам, самостійно, в останній момент", - повідомив Гудков.
За словами політика, рішення щодо Криму здивувало навіть найближчих радників Путіна.
"Тому Путін, на жаль, непередбачуваний внаслідок того, що у нього перекручена картинка світу: він не сидить в інтернеті, він нікому не довіряє, він знаходиться під впливом групи якихось силовиків навколо [секретаря Ради безпеки Російської Федерації Миколи] Патрушева, які розуміють його і дуже добре вміють читати президента. Вони з ним працюють вже дуже давно. Вони розуміють, як грати на його страхи, вони розуміють, як грати на його амбіціях, тому вони можуть, звичайно, не так сформувати його уявлення про те, що відбувається", - зазначив Гудков.
Опозиціонер вважає, що хрест на режимі Путіна може поставити будь-яка військова авантюра. Саме тому Росія не готова ні воювати, ні підтримувати військові операції, додав Гудков.
6 лютого 2021 року Верховна Рада України проголосувала за звернення до міжнародної спільноти щодо засудження окупації Криму, порушень прав і свобод людини на тимчасово окупованих територіях та щодо звільнення політичних в’язнів - громадян України. Зокрема, парламентарії закликали й надалі не визнавати окупацію українського півострова. Також народні депутати закликали консолідувати міжнародну взаємодію для відновлення територіальної цілісності України, у тому числі в рамках “Кримської платформи”.
У серпні минулого року Міністерство закордонних справ України повідомило про підготовку нового міжнародного майданчика щодо деокупації Криму, який міг би стати аналогом нормандського формату щодо Донбасу.
Саміт Кримської платформи заплановано на травень 2021 року. Він має відбутися в Києві. Крім консолідації міжнародних зусиль, спрямованих на протидію спроби анексії Криму Росією. Крім того, серед задач платформи також буде протидія загрозам РФ в Чорному та Азовському морях.
Про свою підтримку концепції Кримської платформи вже заявили посли США, Великої Британії, Туреччини та інших країн. Голова МЗС Дмитро Кулеба запросив і Росію приєднатися до Кримської платформи. Він заявив, що на порядок денний буде винесено тільки одне питання - як РФ буде йти з півострова.