Російський президент Володимир Путін хоче реорганізувати європейську безпеку уздовж нових ліній, пише видання Washington Times.
Російський президент Володимир Путін почав свою війну проти України ще в лютому. Путін сам визнав, що вторгнення в Крим - це було стратегічне рішення на ряду з іншими стратегічними цілями. Однією з таких цілей є поточні бойові дії в Донбасі.
"Таким чином, поведінка Росії спростовує спекуляції у Вашингтоні на тему про те, що політика РФ в Україні є імпровізацією", - йдеться в статті.
Не всі зрозуміли, вважає автор, що ядро легітимації російської держави намагаються заснувати на тому, що єдиним спадкоємцем Київської Русі є середньовічна Росія, хоча насправді центром був нинішній український Київ.
У цій теорії Україна просто грає роль "молодшого брата", який має претензії на незалежність. Таким чином, рішуче розірвавши відносини з Росією і обравши шлях інтеграції з Заходом, Україна тим самим підриває дії Путіна, спрямовані на те, щоб РФ стала законним спадкоємцем російського православ'я та історії. Оскільки релігія та історія стали тепер головними засадами для російської держави, і можуть стати серйозною загрозою для політичного проекту Путіна.
Крім того, як зазначається у статті, додаванням кількох мільйонів "росіян" зміцнюється слов'янський компонент і допомагає запобігти тиск зростаючого ісламського населення - принаймні, на деякий час. Таким чином, імперські територіальні придбання будуть "обслуговувати" кілька внутрішніх цілей.
Одночасно, є кілька зовнішньополітичних цілей, які посилюють сприйняття Росії як великої і зростаючої світової держави. По-перше, є чіткий намір, викладенний самим Путіним ще в 2008 році про розчленування України, намір повернути велику частину своєї території як "Новоросії". Такі цілі могли б задовольнити рішучість Росії і знищити будь-яку можливість незалежної України, а також дати урок іншим пост-радянським державам про те, наскільки велика ціна протистояння Кремлю.
"Але Москва хоче більшого, ніж просто територіальної експансії. Кінцевий стратегічний намір Путіна не менший, ніж реорганізація європейської безпеки вздовж нових ліній", - стверджує автор.
По суті, Путін хоче повернути Європу до "холодної війни", як біполярність між Москвою і США, у зв'язку з чим його уряд проводить підривну діяльність по всій Європі, щоб скасувати процеси європейської інтеграції і демократизації. "Ця мета неминуче означає війну, тому що Україна, Польща та інші пострадянські держави готові і хочуть, щоб протистояти новій російській імперській деспотії", - вважає автор.
Ці цілі вимагають рішучої реакції Заходу. Західні держави відреагували на агресію Москви дуже слабо. Розробка стратегії відведення російських цілей залишається обов'язковою для Сполучених Штатів та їхніх союзників. "Якщо ми не прислухаємося до цієї необхідності зараз, ми будемо змушені зробити це пізніше, що буде нам коштувати дорожче, і вимірюється в життях і матеріальних втратах для західних країн - і в перспективі, це буде коштувати незалежності та демократії у "пост-радянському просторі", - резюмує автор.
Видання Los Angeles Times писало, що Росія хоче переписати історію на тлі погіршення відносин із Заходом. Переписуючи історію під час зростання напруги з Заходом, Росія намагається відволікти громадян від реальних економічних проблем.