Президент Російської Федерації Володимир Путін підписав закон про "небажані" в Росії іноземні і міжнародні організації.
Небажаною може бути визнана діяльність іноземної або міжнародної неурядової організації, яка становить загрозу основам конституційного ладу Росії, обороноздатності країни або безпеки.
Забороняти небажаним організаціям здійснювати програми та проекти на території Росії зможе генпрокурор або його заступник за погодженням з Мзс.
При цьому передбачена можливість виключення організації з переліку небажаних.
Закон також зобов'язує кредитні та некредитні фінансові організації відмовити в проведенні операції з грошовими коштами та іншим майном, однією зі сторін якої є організація, включена в перелік небажаних в Росії.
Кредитні та некредитні організації також повинні надавати інформацію про факти відмови у проведенні такої операції в Росфінмоніторинг, а він в свою чергу представляє таку інформацію в Генпрокуратуру і міністерство юстиції.
Покарання за здійснення діяльності небажаної організації, якщо ці дії не містять кримінально караного діяння, передбачається адміністративний штраф для громадян у розмірі від 5 до 15 тис. рублів; для посадових осіб - від 20 до 50 тис. рублів; для юридичних осіб-від 50 до 100 тис. рублів.
Крім того, передбачається введення кримінального покарання, якщо керівництво або учасники небажаної організації два рази протягом одного року піддавалися адміністративному покаранню за аналогічні злочини. За це передбачений штраф від 300 тис. до 500 тис. рублів або в розмірі заробітної плати або іншого доходу засудженого за період від 2 до 3 років або обов'язковими роботами на строк до 360 годин.
Особа, яка добровільно припинила участь у діяльності "небажаної" організації, звільняється від кримінальної відповідальності, якщо в його діях не міститься іншого складу злочину.
Проти закону про "небажані організації" раніше виступили правозахисні організації Amnesty International та Human Rights Watch.