Путін боїться втратити прихильність Китаю та Індії, тож пішов на ескалацію — Insider

Поділитися
Путін боїться втратити прихильність Китаю та Індії, тож пішов на ескалацію — Insider © depositphotos/Zerbor
Партнери Росії, зокрема Китай та Індія, які висловлювали занепокоєння щодо України, можливо, спонукали його спробувати швидко припинити війну.

Минулого тижня деякі глобальні партнери Путіна висловили стурбованість його війною в Україні. Через декілька днів Путін посилив ескалацію, оголосивши військову мобілізацію та погрожуючи ядерною війною. Путін міг вдатись до цього кроку через страх погіршити відносини з цими країнами, вважає експерт видання Insider.

Цього тижня російський президент Владімір Путін посилив неспровоковану війну проти України лише через кілька днів після того, як деякі з його партнерів публічно висловили сумніви щодо її доцільності — і ці події цілком можуть бути пов’язані.

З моменту вторгнення в Україну в лютому Росія стала парією для більшої частини світу і зіткнулася з паралізуючими санкціями Заходу. Але що Росія ставала дедалі більше ізольованою, деякі країни все ж або підтримували Путіна, або уникали прямого засудження його дій.

І Китай, і Індія були потужними партнерами Росії протягом всієї війни, відмовившись від запровадження санкцій і продовжуючи закуповувати енергоносії країни . Однак нещодавно лідери обох країн пішли на несподіваний крок, виступивши проти війни.

Під час зустрічі з президентом Китаю Сі Цзіньпіном в Узбекистані 15 вересня Путін визнав, що у Сі є «запитання та занепокоєння» щодо війни. Наступного дня прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді розкритикував війну під час особистої зустрічі з Путіним.

«Я певен, що сьогоднішня епоха не є епохою війни, і я говорив з вами про це по телефону», — сказав Моді Путіну.

Путін відповів: «Я знаю про вашу позицію щодо конфлікту в Україні, і я знаю про вашу стурбованість. Ми хочемо, щоб усе це закінчилося якомога швидше».

Менш, ніж через тиждень, у середу, Путін заявив, що мобілізує 300 000 резервістів. Раніше він уникав цього, побоюючись негативної реакції серед росіян. Заява, в якій він також погрожував застосувати ядерну зброю, була зроблена після того, як українська армія досягла значних успіхів на полі бою.

Експерти Insider вважають, що минуть тижні або навіть місяці, перш ніж мобілізовані війська будуть навчені, оснащені та опиняться на позиціях. Вони також певні, що рішення Путіна піти на цей крок саме зараз свідчить про те, наскільки погано йдуть справи у цій війні для Росії, та наскільки російський лідер відчайдушно намагається змінити ситуацію.

«Те, що Путін зробив це, свідчить про те, наскільки сильно він зараз відчуває потребу змінити ситуацію, перевага в якій була за Україною», — коментує Деніел Трейсман, професор Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі, чия діяльність зосереджена на дослідженні російській політики та економіки.

За словами Роберта Інгліша, професора Університету Південної Каліфорнії, який вивчає Росію та Радянський Союз, окрім побоювання нового потенційного контрнаступу з боку України, Путін, ймовірно, також керувався занепокоєністю Сі та Моді — і власним страхом втратити ключових партнерів.

«Критика з боку союзників, таких як Китай, або нейтральних держав, таких як Індія, явно справили на нього враження», — пояснив Інгліш. 

Він додав, що лідери цих країн, схоже, сказали Путіну, що вони не схвалюють ситуацію в Україні, оскільки вона шкодить їхній репутації на світовій арені та завдає їм економічних і політичних збитків.

Інгліш вважає,  що Путін почув у цьому: «Знайди якийсь спосіб швидко врегулювати це, припинити цю війну, тому що ми не залишимося на вашому боці і не терпітимемо це божевілля ще шість місяців».

«Він почув такий меседж, тому намагається підняти ставки. Він намагається змінити військовий баланс на свою користь», — сказав Інгліш.

Якщо Путін мобілізував війська, аби якнайшвидше покласти край війні, як він запевнив Моді, не факт, що цей процес буде успішним.

«Це нелогічна та неадекватна відповідь на мотивацію, живу силу та техніку з українського боку. Це не спрацює!», — пояснив Інгліш, додавши, що військова допомога та отримання розвідданих Заходу дають Україні перевагу на полі бою . 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі